Кашлюк не відступає

У Львові більшає хворих на коклюш. У зоні ризику – новонароджені та дошкільнята

Допоки львів’яни готуються до епідемії грипу, їх атакує ще одна небезпечна хвороба – кашлюк. Серед захворілих переважно діти як раннього віку (місяць-два від народження), так і трохи старші. Є й дорослі, але їх значно менше.
Зі слів лікаря-епіде­міолога відділення організації епіддосліджень Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Любомири Бойко, за 11 місяців цього року на кашлюк захворіло 284 особи. “Найчастіше хворіють діти до року – 109 випадків, а також діти віком від одного до чотирьох років – 113 випадків. Один випадок, як відомо, був летальний: від кашлюку померла двомісячна дитина”, – зазначає Любомира Бойко.
Побільшало хворих на кашлюк і в інфекційній лікарні. “Якщо ще в серпні до нас із діагнозом кашлюк поступило двоє осіб, то, наприклад, за минулий місяць було вже вісім. Тенденція до збільшення є, – каже “Львівській Пошті” головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко. – Особливо важкими є стани в дітей раннього віку. Зокрема, за останній місяць двоє малюків через сильні напади кашлю перебували на системі штучної вентиляції легень, що надзвичайно критично щодо їхнього загального стану”.
Вакцину проти кашлюку вводять дітям у два, чотири та шість місяців, а ревакцинацію роблять у півтора року
На думку інфекціоніста, серед причин підвищення рівня захворюваності на кашлюк є сезонність та невакцинованість. Адже більшість захворілих нещеплені, у 71% випадків – через відмову батьків від вакцинації.
“За даними ВООЗ, смертність від кашлюку на досить високому рівні, тому батькам варто пильно стежити за здоров’ям дітей, зокрема не відмовлятися від щеплень. На мою думку, ці питання взагалі не повинні підлягати дискусії. Україна декларує упевнений вхід до європейської спільноти, а якраз у країнах Євросоюзу питання, робити чи не робити щеплення, взагалі не стоїть, – веде далі лікар. – Важливою є й профілактика. Не варто новонароджених возити по різних торговельних центрах та місцях великого скупчення людей, а також водити дітей на профогляди”.
Нагадаємо, що на початку захворювання кашлюк може нагадувати застуду. Недуга починається поступово – із сухого кашлю, але без температури.  Через тиждень-два проявляється спазматичний кашель, напади його частішають. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом через слиз, що виділяється під час дихання, гучної розмови, крику, плачу, чхання, кашлю. Імовірність зараження при контакті з хворим висока – до 90%.
Серед ускладнень, які спричиняє кашлюк, – пневмонія, гострий ларингіт зі стенозом гортані, бронхіоліт, носові кровотечі, зупинка дихання, пупкова або пахова грижа, енцефалопатія (ураження головного мозку), яка призводить до смерті або стає причиною глухоти та епілептичних нападів!
Після хвороби розвивається стійкий тривалий імунітет, але з часом можливі повторні випадки захворювання. Якщо ж вакцинуватися, то хвороба не зачепить узагалі або ж її перебіг буде легким. До речі, згідно з календарем щеплень, вакцину проти кашлюку вводять дітям у два, чотири та шість місяців, а ревакцинацію роблять у півтора року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9756 / 4.37MB / SQL:{query_count}