Їжте і не мерзніть!

Шість причин, чому осінньої пори в нас виникає сильний дискомфорт від постійного відчуття холоду

Чому одні мерзнуть більше, аніж інші, і що робити, коли на вулиці сиро, холодно й незатишно? На це запитання дає відповідь ukr.segodnya.ua.
1. Низький тиск. У людей з низьким тиском знижений тонус судин, і кров по венах біжить повільніше. Важливо зігрівати організм зсередини, не лежачи під ковдрою, а розганяти кров за допомоги фізичних вправ, прогулянок або пробіжок. Також допоможе зігрітися горнятко міцного чаю.
2. Недосипання і дієта. Якщо ви не висипляєтеся або зменшили кількість калорій, то й більше мерзнутимете, оскільки при нестачі сну знижується терморегуляція, а дієта змушує організм економити енергію і сповільнювати швидкість обміну речовин.
У цьому випадку вам потрібно тепло одягатися. Важлива багатошаровість: на тіло краще вбирати обтислий одяг, який буде захищати від вітру і протягу, а зверху можна надягти флісову кофтинку. Так буде затишно і зовсім не холодно.
3. Куріння. Через звуження судин, яке відбувається під час куріння, часто мерзнуть руки і ноги. Щоби позбутися цього, розминайте кисті, покрутіть ними і не носіть занадто тісне взуття.
Щоби комфортніше почуватися на холоді, вживайте корицю і кардамон. Це зігрівальні спеції, які можна використовувати як приправи для страв або додавати їх до чаю.
4. Нестача заліза. Через низький рівень гемоглобіну організм гірше забезпечується киснем. Якщо його не вистачає, з’являється слабкість, біль голови, запаморочення і відчуття холоду. Потрібно знайти причину низького рівня гемоглобіну, бо це може бути ознакою серйозного захворювання.
5. Гормональний дисбаланс. При зниженій функції щитоподібної залози швидкість обміну речовин і теплообмін сповільнюються. У таких людей, як правило, мерзнуть ноги, тому потрібно подбати про те, щоби взуття було вільним і в нього помістилися теплі шкарпетки.
6. Вагітність. Вагітні також часто страждають від холоду. Під час вагітності відбувається гормональна перебудова всього організму, і, як правило, відчуття холоду триває від двох до восьми тижнів, коли багато матерів не знають про свій стан.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8500 / 4.36MB / SQL:{query_count}