Соковите яблучко чи пігулка?

Які вітаміни краще давати дітям – натуральні чи штучні та звідки їх брати

Найбільше щастя для батьків – здоров’я дитини. Та коли раптом вона починає часто і довго хворіти, втрачає апетит, кожна мама не лише засмучується, а й відразу починає шукати причини. Щоби обмін речовин в організмі відбувався гармонійно, людині конче необхідні вітаміни. А дітям, які активно ростуть, і поготів! Одні батьки певні, що лише свіжі овочі та фрукти здатні забезпечити дитячий організм необхідними вітамінами, інші вважають, що краще і швидше це зроблять готові вітамінні комплекси.
На думку педіатра Людмили Косів, мають рацію і ті, і ті, але за певних умов. “Звичайно, сезонні продукти є найкращими постачальниками вітамінів та мікроелементів у організм дитини. І якщо здорова дитина нормально їсть, отримує збалансоване та різноманітне харчування у вигляді м’яса, овочів, фруктів, додаткового вживання вітамінних комплексів не потрібно! – наголошує “Львівській Пошті” лікар. – Але існує така категорія дітей, яка харчується неправильно. Можливо, через певні матеріальні труднощі, а можливо, через брак уваги до цього. Також досить часто сама дитина відмовляється їсти такі продукти, як риба, сир, м’ясо, овочі, або надто прискіплива до вибору страв – цього вона не хоче, того не любить. Ще одна причина неповноцінного та незбалансованого харчування – індивідуальна непереносимість. Наприклад, є діти, які не люблять молочних продуктів або ж вони їм заборонені. Отож, таким дітям обов’язково треба додатково вживати кальцій і вітамін D3”.
Зі слів співрозмовниці, якщо в дитячий організм природним чином не потрапляє достатня кількість вітамінів, мікроелементів та мінералів, у дитини можуть виникати часті застуди та інфекційні захворювання, що, своєю чергою, ще більше сприяє ослабленню імунітету. Ось тоді цей процес можна зупинити лише за допомоги комплексу ефективних заходів зі зміцнення здоров’я!
“Перед тим, як давати дитині ті чи ті вітаміни, варто проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є алергії чи певні хронічні захворювання, – веде далі лікар. – Пам’ятайте, що вітаміни – це теж ліки! Різноманітні мультивітамінні комплекси мають різну кількість вітамінів у своєму складі, тому, обираючи їх для дитини, обов’язково звертайте увагу на вміст. Крім того, додаткова потреба у вітамінах може виникати залежно від пори року (наприкінці осені та взимку менше фруктів і овочів) та від віку (період інтенсивного росту). Але в будь-якому разі краще це обговорити з лікарем”.
До речі, якщо свіжі овочі та фрукти (натуральні вітаміни) можна давати дітям уже через кілька місяців після народження, то зі штучними варто бути обережними! Людмила Косів застерігає: вітаміни з баночки можна давати дитині з двох років. Виняток становить лише вітамін D.

Вітамін A. Необхідний для повноцінного росту і розвитку кісток, а також підтримки зору та стану шкіри. Міститься в молочних продуктах, яйцях, овочах жовтого або оранжевого кольору.
Вітаміни групи В (В2, В3, В6, В12). Відповідають за всі обмінні процеси в організмі, за роботу серця і нервової системи. Є в телятині, курятині, сирі, горіхах, рибі, бобових.
Вітамін С. Гальмує прояв алергій, потрібен для росту м’язових тканин, активізації імунітету. Міститься в цитрусових, зелених овочах, ягодах (журавлина, смородина, чорниці), ківі.
Вітамін D. Потрібен для формування і росту кісток. Є в молоці, рибі, сонячному світлі.
Омега-3. Відповідає за розвиток інтелектуальних здібностей, роботу мозку, побудову клітин, нормалізацію рівня цукру в крові, збереження гостроти зору, зміцнення нервової системи та імунітету. Міститься в морській рибі (лосось, сардина, палтус), яйцях, насінні льону, оливковій олії, горіхах.
Кальцій. Потрібен для зміцнення зубів, кісток і нігтів. Є в молочних продуктах, горіхах, кунжуті, сирах.
Залізо. Потрібне для розвитку м’язів і утворення еритроцитів – червоних кров’яних тілець. Дуже важливе під час початку місячних у дівчаток. Міститься в журавлині, шипшині, сухофруктах, сушених грибах, гречці, пшеничній та вівсяній крупах, гранатах, бананах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0407 / 4.38MB / SQL:{query_count}