Як вберегти малечу від опіків

Уже всьоме до Львова приїде всесвітньо відомий хірург Геннадій Фузайлов, який безкоштовно прооперує майже півсотні важко обпечених дітей

Усі маленькі діти активно пізнають навколишній світ, та інколи їхня цікавість і безпечність вражає: дітлахи не бояться вогню, їх приваблюють електричні розетки та красиві пляшки з хімічними речовинами, вони не розуміють, що в горнятку є окріп, а на плиті стоїть розпечена каструля, і тягнуться до них…
Як стверджують лікарі, саме опік у дитини – одна з найчастіших причин, з якими батьки звертаються по медичну допомогу. За статистикою, щороку на Львівщині майже 700 дітей зазнають опіків!
Найбільш постраждалою групою вважають малюків від року до п’яти, адже в цьому віці вони починають активно досліджувати все навколо. Більшість нещасних випадків стається на кухні та у ванній кімнаті через необачність та неуважність батьків. Зазвичай гаряча рідина (кип’ячена вода, молоко, кава) є в доступних для дітей місцях. Доведено, що навіть горнятка гарячої води (чаю, кави) достатньо для того, щоб спричинити важкий опік площею 30% у дитини віком до трьох років.
Зважаючи на актуальність і значущість проблеми опікових травм у дітей, з 18 до 22 вересня в рамках проекту “Проти опіків” у всіх поліклініках, лікарнях, школах та садочках Львова спеціалісти знову говоритимуть про запобігання опіків та профілактику опікової травми в дітей.
Проект, який реалізовують у нашому місті ось уже кілька років, організовує управління охорони здоров’я Львівської міськ­ради спільно з Опіковим центром 8-ої лікарні, українсько-американським соціальним проектом Doctor Collaborating to Help Children – “Лікарі, які об’єднуються заради допомоги дітям” та приватним медичним центром “Інтерсоно”.
Вже усьоме до Львова з робочим візитом завітає й сам керівник проекту “Проти опіків”, професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children (США) Геннадій Фузайлов та сім знаних лікарів із Америки. У нашому місті вони оглянуть близько 200 дітей зі всієї України та приблизно 50 безкоштовно прооперують. Кому саме пощастить увійти до цього списку, ще не відомо.
Окрім того, організатори обіцяють здійснити мас­штабну інформаційну кампанію. “Цього року в рамках проекту “Проти опіків” ми надрукували 30 тисяч буклетів, у яких ітиметься про найголовніше – що кожен повинен знати про опіки гарячою рідиною, як їх запобігти та що робити, якщо це сталося. Більшість буклетів роздамо діткам у садочках, решту – в поліклініках, – каже “Пошті” голов­ний педіатр Львова Богдан Остальський. – Упродовж наступного тижня також проведемо навчання майбутніх батьків у “Школах відповідального батьківства”, які функціонують у всіх жіночих консультаціях Львова, та інструктажі матерів під час відвідування дитячих поліклінік та під час патронажу лікарів удома”.
Зокрема, зі слів педіатра, заступника головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ої міської лікарні Віри Капрусь, упродовж цілого наступного тижня щодня о 12.30 в їхній установі організують навчання майбутніх батьків у “Школі відповідального батьківства” жіночої консультації (вул. Фредра, 2, каб. 24) та інструктажі матерів під час відвідування дитячої поліклініки та сімейного відділення №3 (вул. Парко­ва, 1), сімейних відділень №1 і №2 (вул. Стецька, 3) та амбулаторії сімейної медицини (вул. Тернопільська, 9).
“Упродовж року в наших жіночих консультаціях з вагітними такі заняття проводимо раз на тиждень, але з наступного тижня робитимемо це щодня, – зазначає співрозмовниця. – Також на проблемі дитячих опіків повинні акцентувати й сімейні лікарі – розповідати батькам, як їх можна уникнути, а батьки уже вдома мають пильнувати, аби гарячий чай чи кава не стояли на краю стола, каструлі були обернені ручками до середини плити, шнур електричного чайника не звисав, а змішувач у ванній завжди був повернутий у бік холодної води. Нікому не варто забувати, що такі прості речі рятують життя!”

Як убезпечитися від опіків на кухні:

* не ставте посуд з гарячою їжею на край стола;
* не залишайте рушники, які звисають з плити;
* переконайтеся, що шнури від електричних чайників та водонагрівачів не звисають;
* не пийте і не їжте нічого гарячого, якщо дитина сидить у вас на колінах чи ви тримаєте її на руках;
* готуйте їжу на конфорках, розташованих ближче до стіни, а каструлі повертайте ручками до середини плити;
* використовуйте захисну решітку – вона блокує дитині доступ до гарячих каструль;
* олію, що загорілася, накрийте кришкою і не гасіть водою – так лише збільшиться полум’я;
* ретельно перемішуйте їжу та перевіряйте, чи вона не гаряча, перед годуванням дітей.

Як вберегтися від опіків у ванній:

* не залишайте відкритим кран з гарячою водою;
* водонагрівач заповнюйте водою не гарячішою за 48 градусів та сильно закрутіть кришкою;
* не залишайте посуд з гарячою водою на підлозі, бо діти можуть легко в нього вступити.

Якщо дитина обпеклася:

* заберіть її від джерела опіку;
* зніміть увесь забруднений одяг (підгузок, взуття, сорочку);
* охолодіть дитину за допомоги вологої тканини або холодної води: під струменем проточної води варто тримати обпечене місце не менше 15 хвилин, температура води повинна бути не менше 15 градусів тепла, інакше дитина може отримати ще й обмороження;
* на місце опіку накладіть чисту і суху шматину.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7843 / 4.4MB / SQL:{query_count}