“Антинародні” засоби лікування

Яких популярних народних методів не варто застосовувати при проблемах зі здоров’ям

Деякі засоби, якими ми звикли лікуватися в домашніх умовах, насправді завдають шкоди здоров’ю, пише медичний портал medikforum.

 Засіб проти опіків

Одним із розтиражованих рецептів є змащування свіжого опіку олією або сечею. Однак експерти запевняють: замість того, щоби знизити ступінь опіку, як того вимагає лікування, ці методи, навпаки, підвищують тяжкість ушкодження. Олія перекриває доступ кисню, необхідного для загоєння, а сеча взагалі інфікує рану! Медики рекомендують промивати опіки холодною водою, а у разі відкритої рани – розчином хлоргекседину. 

 Картопляна інгаляція

Людям, що мають хворе горло і часто кашляють, радять дихати парою від вареної картоплі. Але лікарі кажуть, що шкода такої інгаляції, як правило, перевищує користь, оскільки так можна обпекти дихальні шляхи та слизові тканини, через що виникають спазми та обструкція дихальних шляхів. Особливо небезпечною така терапія є за наявності запального процесу (бронхіт, ангіна, ларингіт, гайморит тощо), адже гаряча пара його тільки посилює! Медики застерігають: робити інгаляції можна лише за призначенням лікаря і в жодному випадку не дітям.

Сода

 Використання соди в домашніх умовах також часто зовсім не відповідає лікувальним нормам. Зокрема, її застосовують як засіб проти печії. Насправді сода дає зворотний ефект, при якому рівень кислоти в шлунку спочатку знижується, а потім різко підвищується. Унаслідок цього слизова оболонка роз’їдається і в ній утворюється запальний процес. І вже тим паче не варто пити соду задля схуднення!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8084 / 4.07MB / SQL:{query_count}