Чи шкідливе гелеве нарощування нігтів?

“Два роки постійно ходила робити гелеве нарощування нігтів і покривала їх гель-лаком. Після цього вони стали тонкими і ламкими. Скажіть, будь ласка, чи шкідливим є гелеве нарощування нігтів?” Катерина Осадчук, смт Брюховичі

Тетяна Жируха, дерматовенеролог:
– Я б не радила робити гелевого нарощування нігтів чи покривати їх гель-лаком, бо цей гель містить токсичні хімічні речовини – формальдегіди, толуоли, метакрилати.  Саме через такий хімічний склад ці лаки тримаються на нігтях аж до чотирьох тижнів. Вони всмоктуються у нігтьову пластину і шкодять організму. Тому вагітним категорично не можна робити такий манікюр! 
Ще гірше, коли знімають нарощені нігті або гель-лак. Це роблять трьома способами: апаратним (фрезером), спилюванням пилочками або видаленням спеціальною рідиною. При спилюванні пилочками треба обов’язково вдягати маску, аби не вдихати шкідливого пилу, що може призвести до алергії чи захворювань дихальних шляхів. Крім того, через спилювання поверхневої частини нігтьової пластини пошкоджується нігтьовий валик, через що може виникнути оніходистрофія (витончення і пожовтіння нігтьової пластини). Якщо опускати руки в спеціальну рідину, вона роз’їсть не лише гель-лак, а й поверхневі захисні шари нігтя, що є “воротами” для грибків та стрептококів. 
Якщо нарощуєте нігті постійно або покриваєте їх гель-лаком, раз на півроку мусите обов’язково зробити перерву – хоча б на місяць. Щоби відновити нігті, уникайте контакту з водою, використовуйте лікувальні лаки з вітамінами А та Е, з кальцієм, вживайте внутрішньо усілякі біодобавки для покращення стану нігтів. Повністю відновити їх буває дуже важко, адже вони повільно відростають (на руках за 6 – 10 місяців, на ногах – за рік або й на два місяці довше). Нігті варто відновлювати доти, доки вони не відростуть повністю: від основи до дистальної частини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5694 / 4.35MB / SQL:{query_count}