Як позбутися залежності від солодощів?

“Дуже люблю розмаїті солодощі. Вранці п’ю каву з печивом, в обід з’їдаю на роботі шоколадний батончик, а ввечері біжу в магазин, аби купити цукерки. Проте останнім часом стала погано почуватися, почала гладшати. Скажіть, будь ласка, як позбутися залежності від солодощів і до яких захворювань це може призвести?” Зоряна Павлів, м. Львів

Оксана Скиталінська, дієтолог: 
– Залежність від солодкого є у всіх, тому що материнське молоко, яким ми харчуємося в ранньому віці, має солодкуватий присмак. Залежність ця постійно збільшується у геометричній прогресії: що більше солодкого їмо – то більше його хочеться. Коли споживаємо забагато цукру, виникає глюкозотоксичність – молекули цукру налипають на клітини крові. Надмірна кількість глюкози навантажує підшлункову залозу, аж поки вона не виснажиться і не перестане виробляти гормон інсулін. Тоді й виникає цукровий діабет. Глюкоза – це швидкі вуглеводи, 90 відсотків з яких перетворюються на жирові відкладення. Краще взагалі відмовитися від цукру або ж замінити його медом. 
Наш організм потребує солодкого тоді, коли йому не вистачає білкових продуктів! Тож їх потрібно включити у раціон. З’їдати за день одне яйце чи трішки вареного курячого або індичого філе, риби, бобових, грибів. Це може бути й кисломолочний сир з овочами або ягодами (свіжими чи мороженими).  Можна себе обдурювати: готувати різні запіканки, сирні або ягідні суфле без цукру. Але тільки раз на тиждень можна з’їдати шматочок бісквіту, штруделя чи кульку морозива. Щоби стриматися від великої кількості солодкого, треба бути фізично активним. Бо всього одне тістечко містить аж 500 кілокалорій, і щоби їх спалити, знадобиться година швидкого бігу. А це, на жаль, не кожному до снаги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7590 / 4.35MB / SQL:{query_count}