Скільки має важити шкільний наплічник?

«Склали наплічник шестикласникові. Зважили – вісім кілограмів. Який хребет це витримає! Які ж тоді лямки мають бути! Водночас учителі наголошують, щоб діти носили всі необхідні книжки. Скажіть, будь ласка, чи існують обмеження щодо ваги шкільного наплічника?» Світлана Ваврищук, м. Львів

Ростислав Валовий
головний спеціаліст відділу санітарно-гігієнічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області:
– Вчителі не можуть змушувати дітей носити підручники! Це доб­ровільно.
Згідно із загальними санітарними нормами, загальну вагу підручників розраховують на один навчальний день за умов перенесення учнями ваги на відстань до трьох кілометрів. 
Вага підручників без урахування ваги ранця або портфеля не може перевищувати: 1 і 2 класи – 1,5-2 кілограми; 3 і 4 класи – 2-2,3 кілограма; 5 і 6 класи – 2,3-3 кілограми; 7 і 8 класи – 3-3,5 кілограма; 9 – 11 (12) класи – 3,5-4,5 кілограма. Водночас вага кожного підручника не повинна перевищувати: 1 і 2 класи – 300 грамів; 3 і 4 класи – 350 грамів; 5 і 6 класи – 450 грамів; 7 – 10 класи – 500 грамів; 11 і 12 класи – 600 грамів. Збільшення ваги підручника можливе, але не більш ніж на 20 відсотків. Хоч це й не передбачене санітарними правилами, вважаю, що діти взагалі не повинні носити підручників до школи. Якщо є кабінетна система, достатньо, щоб у кожному з кабінетів було 4-5 книжок, якщо дитині потрібно перед уроком щось повторити. А додому вчителі й так задають домашні завдання, називаючи сторінки і параграфи.  
Якщо є такі виклики, потрібно написати у відділ освіти на директора школи і спитати, якими освітянськими документами передбачено, що дитина зобов’язана носити всі підручники до школи. Нехай дасть офіційну відповідь. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7266 / 4.36MB / SQL:{query_count}