Хто тут так напахнився?

“Пошта” довідалася, яким парфумам варто віддавати перевагу влітку, як правильно ними користуватися і яку небезпеку вони можуть таїти

Парфуми підкреслюють нашу індивідуальність, особливо тоді, коли правильно вибрані, розпилені, не спричиняють алергічної реакції і не створюють дискомфорту для тих, хто поруч нас. Обираючи парфуми на пораду друзів або знайомих, треба пам’ятати, що один і той самий аромат на різній шкірі проявляється по-різному. Якщо користуватися парфумами надміру, як то кажуть, виливати на себе одразу півпляшечки, це може призвести до низки проблем – пігментації тих ділянок шкіри, куди вони потрапляють, висипу, навіть бронхоспазмів. І взагалі деякі пахучі рідини в гарних пляшечках через інгредієнти, що входять до них, можуть таїти небезпеку!

Як вибрати

До вибору свого аромату потрібно підходити дуже ретельно. Велику роль відіграє й пора року. До прикладу, влітку, коли температура повітря часто сягає 30 і більше градусів, від запаху ваших парфумів не повинно нудити людей: колег по роботі чи інших пасажирів громадського транспорту.
Якщо парфуми вам подобаються і при цьому не спричиняють нападів болю голови, не викликають слабкості, дискомфорту у животі, можете сміливо ними користуватися.
Зі слів дерматовенеролога, косметолога Львівського обласного шкірвендиспансеру Галини Переймибіди, літньої пори різких, важких ароматів бажано уникати. Найкраще, якщо це будуть лавандові або цитрусові запахи. Можете зупинити свій вибір на туалетній чи парфумованій воді з мінімальною кількістю спирту. В спеку ефірні олії швидше випаровуються, сильніше вбираються шкірою і можуть викликати місцеву реакцію, особ­ливо тоді, коли людина схильна до алергії”, – пояснює вона. 

Як користуватися

Щоби композиція парфумів розкрилася повністю, найкраще користуватися ними раз на день – вранці після душу. Цього буде цілком достатньо. Винятком є ті аромати, що тримаються лише чотири-шість годин. Якщо через цей час вам здасться, що запах повністю вивіт­рився, запитайте, чи хтось, крім вас, відчуває його. Якщо не відчуває, парфумами можна скористатися ще раз. Аби аромат зберігався щонайдовше, фахівці радять розпилювати парфуми: на внутрішньому боці зап’ястка; на внутрішньому боці ліктьового згину; за вухом; на шию (під волосся).
Проте якщо ви носите годинник чи браслет, не варто парфумити зап’ясток, бо під аксесуарами шкіра окислюється, пітніє, і аромат може не триматися або ж змінитися. Не варто також користуватися парфумами й тоді, коли вирушаєте на пляж. Пісок і вода можуть, знову ж таки, спотворити аромат – приємний запах зміниться неприємним, навіть відштовхуючим.

Чим небезпечні

Тим, що часто користуються парфумами, треба знати, що певні аромати створюють на основі шкідливих речовин, що можуть викликати різні алергічні реакції, навіть стати причиною шкірних хвороб – кропив’янки, дерматиту, екземи. Але й це ще не все: до складу деяких ароматів входять токсичні речовини, які одержують, до прикладу, з дьогтю або бензину! При розпиленні таких парфумів хімікати, що містяться в них, потрапляють у повітря, відтак у багатьох людей, які перебувають поруч вас, можуть виникати чхання, кашель, нудота. Саме тому за кордоном у деяких офісах, школах та інших громадських місцях офіційно заборонено користуватися парфумами.

Ароматичний “гардероб”
В ідеалі найоптимальніша кількість парфумів на всі випадки життя – це п’ять ароматів.
* На роботу – тонізувальний, фруктовий.
* На побачення – чуттєвий, той, що розпалює пристрасть.
* На прогулянку – свіжий і легкий.
* Для особливо врочистих випадків – винятковий аромат, дорогий.
* Найбільш улюблений – він, можливо, й не усім до вподоби, але ним захоплюєтесь особисто ви.
Якщо подорожуєте в екзотичні країни, не бійтеся використовувати нові запахи. В іншому кліматі вони можуть змінюватися. Наприклад, у східних країнах солодкі нотки проявляються сильніше, а в північних, навпаки, слабше. Отож, експериментуйте!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8810 / 4.38MB / SQL:{query_count}