Щеплення: новий календар є, вакцин бракує…

Львівщину обіцяють забезпечити більшістю життєво важливих вакцин, зокрема тисячею доз БЦЖ, хоча потреби в ній у 20 разів більші

Торік, згідно з даними Державної служби статистики України, в нашій державі народилося майже 430 тисяч немовлят. Кількість померлих у віці до одного року  трохи більша, ніж три тисячі, а коефіцієнт смертності дітей до року (на тисячу живонароджених) становить 7,7.
Частина з них помирає через порушення функції дихання, частина – від інфекційних недуг, а решта – від інфекцій, проти яких існують ефективні вакцини.
Медики не перестають наголошувати: вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань! Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує в дитини захист від хвороби. 
Та реальність, на жаль, зовсім інша. Вакцин або немає взагалі, або ж вони надходять у обмеженій кількості і їх вистачає далеко не всім.

Подачки від Міністерства

У минулому році як в Україні, так і на Львівщині бракувало майже всіх вакцин, якими можна було щепити дітей проти  інфекційних захворювань, що входять до національного календаря щеплень. І ось нарешті надійшла інформація, що вони таки з’являться.
Як зазначила “Пошті” головний спеціаліст з вакцинопрофілактики Львівського обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Гончар, з 20 січня область обіцяють забезпечити вакцинами проти кількох недуг.
“З 20 січня в заклади охорони здоров’я Львівщини повинні привезти такі вакцини: “Пріорікс” – для профілактики кору, паротиту, краснухи, “Інфанрікс” – для профілактики кашлюку, дифтерії, правця та “Інфанрікс ІПВ” – для профілактики кашлюку, дифтерії, правця і поліомієліту. Усі вони – бельгійського виробництва, – запевнила вона. – Крім того, у лютому чекаємо на вакцину “Пентаксим” – для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції. Вже є наказ Міністерства охорони здоров’я про їх перерозподіл”.
Скільки саме доз вакцин надійде, ще не відомо. Зі слів Наталії Гончар, на два місяці їх вистачить точно, а далі…

Проблемна БЦЖ

Передбачається, що найближчим часом надійде й вакцина проти туберкульозу БЦЖ у кількості тисяча доз. Це, звичайно, трохи відновить імунізацію новонароджених, але на дуже короткий термін.
“Тисяча доз вакцини БЦЖ для нас украй мало. Така кількість не зможе кардинально вирішити проблему зі щепленням для профілактики туберкульозу в дітей, які проживають у нашій області. До прикладу, за місяць на Львівщині народжується приблизно дві тисячі немовлят, у Львові – тисяча, – каже Наталія Гончар. – Вакцину, що надійде, розподілимо між трьома пологовими будинками Львова”.
А тим, що досі не мають щеплення проти туберкульозу, доведеться знову чекати. З часу призупинення використання вакцини БЦЖ (з березня 2014 року), на неї вже чекають батьки більш ніж 20 тисяч дітей! Нагадаємо, що проблема виникла через закінчення терміну сертифіката про державну реєстрацію російського виробника, у якого цю вакцину закуповували. 

Новий рік – новий календар щеплень

З 1 січня 2015 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України “Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні”, у якому йдеться про новий календар профілактичних щеплень, положення про їх організацію, проведення, а також перелік медичних протипоказань.
Як розповіла Наталія Гончар, дещо іншими будуть терміни вакцинації проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту. “Відтепер їх робитимуть двомісячним немовлятам, а не тримісячним, як було до того. Ревакцинації проводитимуть у чотири та шість місяців, а не в п’ять і шість, як минулого року. Змінилася й схема вакцинації проти гемофільної інфекції: якщо раніше від неї щепили у три, п’ять та вісімнадцять місяців, то тепер щепитимуть у два, чотири і дванадцять місяців”.

Іншим став графік ревакцинації проти дифтерії та правця. Якщо в минулі роки її робили у 14 років, то тепер робитимуть у 16 років, потім – у 26 (і так кожні десять років). А ось 18-річним юнакам жодних щеплень уже не робитимуть. 
Певні нововведення торкнуться і вакцинації проти туберкульозу: якщо колись новонародженим з вагою до двох кілограмів вводили БЦЖ-м, то цього року її вже не буде. Щеплення вакциною БЦЖ проводитимуть лише при досягненні немовлям ваги 2,5 кілограма.
Що стосується вакцинації проти гепатиту В, то тут жодних змін не передбачається (вона відбуватиметься за схемою нуль, один і шість місяців), щеплення вакциною БЦЖ робитимуть на третій-п’ятий день з ревакцинацією у сім років, якщо результат від’ємний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3809 / 4.1MB / SQL:{query_count}