Скільки солодощів можна давати дитині на день?

“Моя п’ятирічна донька – ласунка. До неї, як і до всіх чемних дітей, ось-ось прийде Святий Миколай, принесе їй чимало подарунків, зокрема, цукерки, вафлі, печиво. Скажіть, будь ласка, скільки солодощів можна давати дитині на день?”

Ірина Розвадовська, м. Львів


Леся Довбняк, педіатр:
– Солодощі – це передовсім вуглеводи, тобто найважливіше джерело енергії. Діти багато рухаються, тож витрати енергії в них більші, ніж у нас, дорослих. Крім того, вуглеводи беруть участь в утворенні клітинних мембран, білків крові, гормонів. 
До речі, солодощі включені Інститутом харчування у повсякденний дитячий раціон! Щоправда, норми, рекомендовані медиками, значно відрізняються від тієї кількості ласощів, яку діти з’їдають. 
Для повноцінного розвитку дитини необхідні 30-40 грамів на день солодких вуглеводів (дві-три шоколадні цукерки або два печива). Для дорослих з нормальною вагою ця норма трошки більша: приблизно 50 грамів на день. На цукор не повинно припадати більш ніж 10 відсотків усіх калорій, що надійшли в організм за день. 
Час до часу, в якийсь день, цю норму можна подвоїти, проте наступного дня варто відмовитися від солодкого. 
Споживання солодощів дитиною бажано розподілити протягом дня так:
сніданок – без цукерок (вистачить солодкого чаю або какао);
після обіду – десерт (але не конче);
на полуденок – печиво або шматочок шоколаду;
після вечері – знову ніяких ласощів. 
Проте завтра Свято Миколая, тож без солодощів не обійтися. Дозвольте дитині їх трохи більше, ніж зазвичай, якщо у неї нема алергії чи проблем із травленням. Проте в наступні дні обмежте споживання цукерок, печива і вафель. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6323 / 4.08MB / SQL:{query_count}