Як позбутися втоми очей від комп’ютера?

“На роботі багато часу доводиться проводити за комп’ютером. Останнім часом стала помічати, що очі сльозяться, печуть, а ближче до обіду зображення на моніторі розпливається, стає важче сприймати текст. Порадьте, будь ласка, як позбутися втоми очей від комп’ютера?”

Руслана Корнієнко, м. Львів


Всеволод Радомський, офтальмолог вищої категорії:
– Передовсім скоригуйте режим праці та відпочинку. Робіть перерви (після години інтенсивної роботи за комп’ютером підійдіть до вікна і подивіться в далечінь). 
Знадобляться й вправи для тренування очних м’язів (подивіться на палець на відстані 30 сантимет­рів і переведіть погляд в далечінь). Корисною є вправа “вісімка”: прийміть зручне положення (можна навіть лягти) і “виписуйте” очима вісімку – знак безконечності. Робіть це повільно. Повторіть вправу по 10 разів у кожен бік. Після цього кілька хвилин відпочиньте із заплющеними очима. 
Раджу у вільний час дуже корисну гру для очей – бадмінтон, тим паче що вона нескладна й невитратна. Моргайте якомога частіше та інтенсивніше. Швидке моргання є своєрідною  розслаблюючою вправою для очей (під час роботи за комп’ютером людина моргає значно рідше, що призводить до сухості в очах). 
Помічним є і масаж шийного відділу хребта, аби поліпшити кровообіг у судинах головного мозку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7124 / 4.08MB / SQL:{query_count}