Малі діти – малий клопіт…

З якими проблемами часто стикаються молоді батьки та як їх вирішувати

Нещодавно у вашій родині з’явилося немовля. Вас лякали, що з малою дитиною буде важко, а ви отримуєте задоволення від спілкування з нею. Проте іноді виникають клопоти, які можуть затьмарити цю радість. 
Батьки переживають, аби маля не застудилося, не заразилося грипом, у мами раптом виникла потреба відлучитися, а дитина на грудному вигодовуванні… Насамперед не панікуйте, не робіть із мухи слона, вірте в себе! А якщо маєте сумнів, що дитина цілком здорова, зверніться до фахівця. Подаємо відповіді на деякі запитання, які турбують переважно молодих батьків

Захворіли рідні чи друзі, і ви боїтеся, що ваш малюк може заразитися. Як вберегти його від хвороби та чи можна давати імуномодулятори?

Найкращою профілактикою хвороб, у тому числі й інфекційних, є материнське молоко. Саме воно найліпше захищає маля від різних недуг. Жодних інших засобів для зміцнення імунітету давати йому не можна!
Часто бувайте з дитиною на свіжому повітрі незалежно від пори року, за винятком хіба що сильних морозів. З двох-трьох місяців можна починати лагідне загартовування (повітряні ванни, поступове зниження температури води для купання на один градус на тиждень – до 28-30°С).  Приділіть увагу гігієні: якнайчастіше мийте руки перед тим, як контактувати з дитиною, і після цього. Провітрюйте приміщення що три години, робіть  вологе прибирання щонайменше раз на день.
Якщо побачили у немовляти ознаки нездужання: підвищилася температура тіла, маля неспокійне, плаче, відмовляється від їжі, обов’язково викличте лікаря. Не займайтеся самолікуванням!

Залишаєте дитину на чоловіка, наприклад, у першій половині дня (на два годування). Скільки потрібно зцідити молока і скільки часу можна зберігати його в холодильнику?

Якщо вам потрібно залишити дитину вдома із чоловіком на якийсь час, то перед виходом бажано погодувати її і зцідити молоко, що залишилося, з обох грудей. На одне годування немовляті може знадобитися в середньому 120-130 мл молока. Його можна зберігати в холодильнику впродовж п’яти діб! 
Перед годуванням потрібно тільки трохи підігріти молоко на водяній бані. На два годування може знадобитися близько 250 мл. Якщо ж потрібної кількості не можете назбирати за один раз, краще розпочніть зціджування напередодні після годування.
Материнське молоко найкраще збирати і зберігати в скляному чистому посуді. Зціджуватися легше в той, що має широке горло, а потім перелити в слоїчок і поставити до холодильника. Зціджене протягом доби молоко в різний час можна зливати в одну посудину. Чоловікові залишається тільки погодувати ним немовля з ложечки, шприца або з горнятка. Краще потренуватися робити це у вашій присутності! 
Якщо ж вам потрібно буде відлучатися регулярно, краще придбати молоковідсмоктувач і почати заморожувати молоко. Його можна зберігати в морозилці при -18 градусах до шести місяців!

Виникли проблеми з годуванням: відчуваєте біль під час прикладання дитини до грудей через тріщинки на сосках і вже готові відмовитися від грудного вигодовування. Як позбутися неприємних відчуттів?

Тріщинки на сосках прийнято лікувати мазями, що містять ланолін (бепантен, пурелан), які не потрібно змивати перед годуванням. Зеленкою змащувати не варто, бо користі від неї жодної, ба більше – вона сушить шкіру. 
Дуже важливо правильно прикладати немовля до грудей, оскільки тріщини і є результатом неправильного захоплення дитиною соска. Якщо проблема дуже серйозна, можна день-два не прикладати малюка до грудей, а регулярно зціджувати молоко і давати його дитині з ложки, горнятка або шприца. 
Коли тріщинки загояться, маля знову зможе прикладатися до грудей, однак до того часу варто з’ясувати, яких помилок ви припустилися в прикладанні, і навчитися робити це правильно. Якщо самій важко упоратися із цим, варто звернутися до консультантів з грудного вигодовування.

Ще в пологовому будинку немовля почали догодовувати. Згодом мама заживала ліки і не годувала дитину грудьми, а тепер маля відмовляється від грудей. Чи можливо налагодити грудне годування?

Фахівці стверджують, що цілком можливо. Передусім усе залежить від мами. Спадковість не має значення, як і форма соска. Дитина відмовляється від грудей, бо вже звикла до пляшечки із соскою та пустунця. Річ не тільки в тому, що форма соска і форма соски різні. 
Смоктання з пляшечки і грудей принципово відрізняється. Тож у налагодженні грудного вигодовування ключовим моментом є відмова від будь-яких імітаторів грудей. Це буде нелегко, але якщо не забрати соску і пустунця, дитина не зможе навчитися смоктати груди! Спочатку, можливо, материнського молока й не вистачатиме, і дитину треба буде догодовувати сумішшю, але в жодному разі не через соску!
Якщо маля ніяк не хоче ссати груди, зціджене молоко і суміш потрібно давати будь-якими альтернативними способами – з ложки, шприца, горнятка. Починайте давати дитині груди ще до того, як вона проситиме їсти, добряче зголоднівши. Діти краще беруть груди під час засинання або перед самим прокиданням. Щоб маля легше звикало до грудей, намагайтеся частіше носити його на руках, в слінгу, щоб воно бачило груди, торкалося їх, мало, так би мовити, у вільному доступі. Крім того, це добре стимулює лактацію. 
Варто пам’ятати, що груди «працюють» за принципом “попит-пропозиція”. Що частіше прикладаєте до них немовля або зціджуєтеся, то більше молока прибуває. Тоді частота прикладань до грудей може становити не один раз на три години, а раз на годину-півтори. Якщо ж дитина відмовляється смоктати груди, з такою ж частотою потрібно зціджувати молоко, причому з обох грудей. Поступово кількість його збільшиться, тоді можна буде зменшити обсяг суміші, а згодом і зовсім від неї відмовитися. 
Головне вірити, що вам усе вдасться. Можливо, це буде легше здійснити за допомоги фахівця – консультанта з лактації.

До чотирьох місяців проблем майже не було, а тепер дитина перестала спати спокійно: будиться ледь не щогодини, не хоче бути в своєму ліжечку, довго смокче груди. Бабусі навперебій радять догодовувати її з пляшечки. Може, вона справді не наїдається, та й у вазі почала менше додавати?

Причин для догодовування немає! У віці чотири-п’ять-шість місяців у дітей знижується темп збільшення ваги. Це часте явище, нехай ним не переймаються ні мами, ні бабусі. Якщо сечовипускання в малюка почастішало (більш ніж шість-вісім разів на добу), значить він отримує досить молока (якщо не даєте води між годуваннями). 
Навіть якщо відчуваєте, що груди вже не так «наливаються», як раніше, і через це вирішили, що лактація зменшилася, також не варто хвилюватися. Після чотирьох місяців у грудях молока анітрохи не менше! Нагадаємо, що воно не накопичується в грудях, а виробляється під час годування. Прикладайте маля до грудей частіше (можна й до обох під час кожного годування), якщо бачите, що дитя ще не наїлося. Саме часті прикладання стимулюють лактацію. Не давайте між годуваннями води, пустунця і обов’язково годуйте дитину вночі. 
Треба сказати, що чотири-чотири з половиною місяці є досить важким періодом: перебудовується робота кишківника, ростуть зубки (прорізатися вони можуть значно пізніше –  в шість і більше місяців, але під яснами вже ростуть і турбують). Не варто хвилюватися: частіше годуйте грудьми, і через два тижні усе налагодиться. 
Ще один важливий момент: дитина повинна спати з мамою – так вона буде ближче до грудей, та й мамі не треба буде вставати уночі.

У дитини на язиці з’явився білий наліт. Що робити?

Бабусі підозрюють молочницю. Таке трапляється. Грибок може потрапити до організму немовляти під час пологів, а також через посуд, соски, забавки, які дитина охоче бере до рота. Тож, аби упевнитися, що це не молочниця, спробуйте зняти цей наліт хоча б намотаним на палець бинтом, змоченим у звичайній кип’яченій воді. 
Якщо наліт знімається легко, це не біда –  він не становить жодної загрози для дитини. Якщо ж його зняти важко, то дуже ймовірно, що у малюка молочниця. Тут допоможуть спеціальні протигрибкові засоби, але призначені лікарем!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6589 / 4.14MB / SQL:{query_count}