Врятувати життя може кожен, або Раніше, ніж “швидка”

Інструктори Товариства Червоного Хреста вчили журналістів подавати першу домедичну допомогу

фото: Ірина Апостолюк
З огляду на нестабільну ситуацію в країні, коли у масових заворушеннях люди отримали травми різного ступеня тяжкості, а також те, що кожен із нас може опинитися в надзвичайній ситуації (аварія, пожежа, природні катаклізми, техногенні стани), вкрай важливо уміти подавати першу домедичну допомогу. Статистика свідчить: 60% хворим і постраждалим можна було б урятувати життя, якби поруч була людина, яка не розгубилася б  ще до приїзду “швидкої”. 
Дуже часто в епіцентрі подій, особливо тих, які зараз вирують на київському Майдані, опиняються журналісти. Враховуючи це, Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України провела для представників мас-медіа безкоштовний навчальний тренінг з подання першої домедичної допомоги.
“У зв’язку з ситуацією в Україні саме журналісти не раз опиняються в скрутних ситуаціях, тож повинні уміти подавати домедичну допомогу, наприклад, зупинити собі чи комусь кровотечу, правильно перев’язати рану”, – зазначила координатор напрямку з подання першої домедичної допомоги Наталія Мойсеєнко. Безкоштовне навчання інструктори Червоного Хреста проводять уже другий рік поспіль. Зі слів інструктора з подання першої домедичної допомоги, старшої медсестри Червоного Хреста Ірини Валько, його може пройти кожен.
“Суть курсів – не вилікувати, а навчити подати допомогу ще до приїзду карети “швидкої”, – каже вона. Загалом базовий курс складається з 12-годинної програми. За цей час можна опанувати принципи подання першої допомоги при кровотечах, ранах, переломах, обмороженні, навчитися реанімувати людину, взнати, що належить робити у випадках удушення чи утоплення. Особливу увагу інструктори приділяють відпрацюванню навичок на спеціальних манекенах-тренажерах, що дозволяє не лише здобути теоретичні знання, а й практичні  навички.
Як зазначила директор медико-соціального центру Ніна Добренька, слухачі, які пройшли курс та успішно склали іспит, отримують сертифікат європейського зразка, який видає Український Червоний Хрест. Його визнають у 52 країнах світу.
Тим, хто хоче пройти безкоштовний курс навчання з подання першої домедичної допомоги, варто звернутися в Медико-соціальний центр на адресу: м. Львів, вул. Лепкого, 5 або зареєструватися, зателефонувавши на номери: 255-08-78; моб. (097) 777-93-51 (Наталя Мойсеєнко).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4254 / 3.98MB / SQL:{query_count}