Ох уже ці магнітні бурі…

Під час них удвічі збільшується кількість інфарктів та інсультів, загострюються серцево-судинні хвороби

Час до часу на поверхні Сонця відбуваються різноманітні спалахи, внаслідок яких світило викидає величезну кількість заряджених частинок. Їх на величезній швидкості забирає сонячний вітер, і через день-два ці частинки долітають до земної атмосфери. Наша планета захищена власним електромагнітним полем, яке поглинає більшість тих частинок, не дозволяючи їм безпосередньо впливати на її поверхню.
Саме захисна реакція магнітного поля Землі, в результаті якої відбувається швидка та сильна зміна характеристик її електромагнітного поля, називається магнітною бурею.
Здавалося б, що спільного з цими складними процесами і самопочуттям людей? Проте вчені довели, що під час магнітної бурі вдвічі збільшується кількість інфарктів та інсультів, загострюються серцево-судинні хвороби. Почуватися гірше може навіть цілком здорова людина, бо магнітна буря – це ще й стрес. 
Найбільшому ризику піддаються люди старшого віку, що мають судинні захворювання
Найбільшому ризику піддаються люди старшого віку, що мають судинні недуги, підвищений чи понижений артеріальний тиск, хворе серце. Але й здорові часто потерпають від магнітних збурень. Згідно з даними статистичних досліджень, в такі періоди відбувається помітне зниження швидкості реакції, знижується сприйняття світла. Деякі дослідники стверджують, що саме з цим пов’язане збільшення кількості аварій, автомобільних та авіакатастроф.
“Людям старшого віку рекомендується стежити за станом здоров’я, конт­ролювати тиск, вимірювати пульс. Якщо відчувають біль, заживати ліки, призначені медиками”, – радить головний кардіолог Львова Валентина Коваль. Аби уникнути загострення хронічних недуг, варто дотримуватися рекомендацій лікаря і завжди мати при собі необхідні медикаменти. Для відновлення організму можна стати під контрастний душ.
Під час магнітних бур треба правильно харчуватися
Зі слів лікаря, аби зменшити вплив магнітних збурень, потрібно відмовитися від роботи, що вимагає зосередженості. Варто знизити фізичне навантаження на організм, більше відпочивати, частіше бувати на свіжому повітрі. А також уникати сварок, скандалів, розмов на підвищених тонах. Якщо під час магнітних бур підвищуються дратівливість, нервозність і депресивний стан, випийте заспокійливе, наприклад, настоянку валеріани, глоду чи шавлії. Помічними в цьому випадку будуть і трав’яні чаї.
Під час магнітних збурень треба правильно харчуватися, щоб знизити рівень холестерину в крові. Рекомендується рослинна і молочна дієти, вживання натуральних соків, відварів, цикорію, нежирного м’яса. Відмовтеся у цей період від спиртного.
До негативного впливу магнітних бур вразливими є, за різними даними, від
50 до 75% землян. При цьому момент початку стресової реакції може зсуватися щодо початку бурі на різні терміни. Багато людей починають реагувати на магнітні бурі вже за день-два до їх виникнення, тобто в момент спалахів на Сонці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3969 / 3.99MB / SQL:{query_count}