Україні бракує лікарів

Аби поліпшити соціальний захист медпрацівників, уряд планує на 50% збільшити посадові оклади лікарям, які працюють у селах. У Міністерстві охорони здоров’я порахували, що нині в Україні бракує 46,9 тисячі лікарів (із них понад 6 тисяч у селах) та ще 24,5 тисячі молодших медпрацівників. Через складну кадрову ситуацію міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко звернувся з листом до керівників регіонів та голів міськрад із проханням затвердити регіональні програми соцзахисту медпрацівників та підвищення престижу їхньої праці.

Аби поліпшити соціальний захист медпрацівників, уряд планує на 50% збільшити посадові оклади лікарям, які працюють у селах
У Міністерстві охорони здоров’я порахували, що нині в Україні бракує 46,9 тисячі лікарів (із них понад 6 тисяч у селах) та ще 24,5 тисячі молодших медпрацівників. Через складну кадрову ситуацію міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко звернувся з листом до керівників регіонів та голів міськрад із проханням затвердити регіональні програми соцзахисту медпрацівників та підвищення престижу їхньої праці. Про це інформує прес-служба міністерства.
Велика плинність лікарів і медсестер є через незадовільні умови праці та побуту, відсутність житла та еміграційні процеси. Відповідно, це ставить під загрозу якість та доступність медичної допомоги для населення, особливо у селах та депресивних територіях.
Як кажуть у міністерстві, аби вирішити цю проблему, МОЗ України збільшує обсяги держзамовлення на підготовку лікарів саме за держзамовленням та щороку розподіляє до двох тисяч медиків у заклади охорони здоров’я, що розташовані у селах. Згідно з постановою уряду, від цього року випускникам, за умови відпрацювання не менше трьох років за скеруванням і укладення відповідних угод, виплачуватимуть одноразову адресну матеріальну допомогу в обсязі п’яти мінімальних зарплат. І ще. Аби покращити соцзахист медпрацівників, МОЗ вже підготувало проект урядової постанови щодо збільшення на 50% посадових окладів лікарям, які працюють у селах.
Як свого часу зазначав начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб, у нашому місті браку кадрів немає, навпаки, значна частина медиків працює на неповну зайнятість, бо більшість випускників бажають залишитися у Львові, а не їхати на роботу в район.
Схожа ситуація і на Львівщині. Так, за словами заступника начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, Львівщина не належить до тих областей, де є біда з браком кадрів. “У нас проблема інша – після закінчення навчання у медуніверситеті усі хотіли б відразу працювати у Львівській обласній лікарні”, – каже “Пошті” Ірина Микичак. “Проте навіть у сільській місцевості Львівської області не так багато вакансій”, – додає вона.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6906 / 4.08MB / SQL:{query_count}