Шлях до виборів

Що відбуватиметься у виборчому процесі ще до і після дня голосування

До місцевих виборів залишається все менше часу. Вже 25 жовтня обиратимемо депутатів місцевих рад і голів своїх громад. Одразу зазначимо, що на встановлення офіційних результатів голосування доведеться ще трохи зачекати. Якщо говорити про вибори голів громад, то там де більше 75 тисяч виборців ще може бути другий тур голосування.
Зараз вже кандидати відомі, процес реєстрації завершився, партії як можуть хваляться своїми списками. В минулих номерах «Львівська Пошта» вже писала про новації у виборчих правилах та особливості нинішньої кампанії. А зараз звернемо увагу на те, які ще важливі процедурні моменти виборчого процесу нас очікують.
До 6 жовтня ще може зменшитися кількість кандидатів. Якщо хтось з претендентів на посаду голови громади передумає балотуватися, або партія, яка його висунула вирішить скасувати реєстрацію свого кандидата, то до 5 жовтня включно може звернутися до відповідної територіальної виборчої комісії (ТВК). Ухвалити рішення про скасування реєстрації кандидати ТВК зможе впродовж трьох днів від отримання такого звернення, але не пізніше 6 жовтня. В таких самих часових рамках партії ще можуть скасувати реєстрацію окремих кандидат зі своїх списків. «У разі скасування реєстрації кандидата у депутати, включеного до єдиного та територіального виборчих списків організації партії, такий кандидат одночасно виключається із відповідних виборчих списків. При цьому черговість (порядкові номери у відповідних виборчих списках) інших кандидатів не змінюється», – зазначено у ст. 231 Виборчого кодексу.
До 7 жовтня включно ТВК мають затвердити тексти виборчих бюлетенів.
До 9 жовтня включно мають бути утворені дільничні виборчі комісії (ДВК). До 15 жовтня включно ДВК мають надіслати виборцям іменні запрошення на вибори.
До 19 жовтня можна перевірити себе у списку виборців і якщо виявиться, що вас не включили у список або неправильно вказані ваші дані, то можна звернутися із заявою до ДВК або відповідного органу ведення Державного реєстру виборців. Також зауважимо, що виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців.
З 23 жовтня забороняється оприлюднення і публікація результатів соціологічних опитувань, пов’язаних із виборами.
24 жовтня – день тиші.
25 жовтня – день голосування. Дільниці відкриються о 8 годині. До закриття виборчих дільниць о 20 годині 25 жовтня заборонено оприлюднення результатів екзит-полів.
До 6 листопада включно ТВК мають встановити результати голосування. Офіційне оприлюднення результатів виборів має відбутися не пізніше 11 листопада.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2696 / 3.98MB / SQL:{query_count}