Плагіат і освіта

Новим т. в.о. міністра освіти і науки став ректор Чернігівського національного технічного університету Сергій Шкарлет, колишній «регіонал», у науковому доробку якого виявили плагіат

Президент Зеленський може скільки завгодно бідкатися на якийсь «кадровий голод» у державі, але та кадрова політика, яку він проводить – це відверте знущання над суспільством. 25 червня ми в цьому вчергове переконалися. Уряд призначив заступником міністра освіти і науки і одразу ж т.в.о. міністра колишнього «регіонала», ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета.
До чого тут Зеленський? А хіба хоч хтось вірить, що урядові кадрові питання вирішуються не президентом? Представники нинішньої влади не приховують, що всі урядовці проходять через співбесіди в Офісі президента. І президент Зеленський публічно захищав Шкарлета. І навіть незважаючи на те, що профільний парламентський комітет не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра, незважаючи на те, що частина президентcької фракції виступила проти і голосів за таке призначення не було, скандальний ректор Чернігівського національного технічного університету таки очолив міністерство освіти і науки в обхід парламентській процедурі призначення. Нехай і з приставкою т.в.о., але саме Сергій Шкарлет тепер керуватиме цим міністерством і ще невідомо наскільки це затягнеться.
Нагадаємо, що на місцевих виборах 2010-го Сергій Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради від Партії регіонів і став депутатом. І тоді він публічно хвалився своєю «любов’ю» до Януковича. «Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди й принципи Партії регіонів»,  – заявив Шкарлет в одному з інтерв’ю у 2010-му.
Шкарлет мав хороші стосунки із міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником, був його радником. Та що цікаво, ідейний «регіонал» Сергій Шкарлет у 2015-му  балотувався до Чернігівської обласної ради вже він Блоку Петра Порошенка, але депутатом не став.
Також зауважимо, що різні ЗМІ повідомляють про зв’язок Шкарлета із керівником апарату Офісу Президента Олексієм Дніпровим, ще одним одіозним персонажем. «Обізнаний в ситуації співрозмовник із сфери освіти розповідає, що Сергій Шкарлет є креатурою Олексія Дніпрова, керівника апарату Офісу Президента. Дніпров працював заступником міністра освіти часів Віктора Януковича Дмитра Табачника, а потім перейшов працювати в Адміністрацію Президента», – повідомляє інтернет-видання LIGA.net.  А журналісти програми розслідувань «Схеми» з’ясували, що Олексій Дніпров зміг уникнути люстрації завдяки листу очільника Національного агентства з питань держслужби Костянтина Ващенка на адресу Адміністрації Президента. Ващенко вказав, що Дніпров не підлягає люстрації, бо за часів Януковича мав посаду «заступник міністра – керівник апарату», а люстрації підлягають тільки особи, що були просто «заступниками міністра».
Та повернімося власне до Сергія Шкарлета. Антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» заявила про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. На це ж вказує і сайт «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях». На цьому ресурсі можна знайти цілі таблиці із порівнянням наукових робіт Шкарлета із роботами інших авторів, які ймовірно він використовував, але не посилався на джерела.
Окрім того, колишня міністерка освіти і науки Ганна Новосад нещодавно опублікувала документи, які свідчать, що Шкарлет витратив 60 тисяч доларів на службовий автомобіль Volkswagen Amaroc Volcano, а ці  кошти нібито мали піти на платню викладачам.
Сам Сергій Шкарлет усі звинувачення на свою адресу відкидає. Однак зрозуміло, що тепер потрібно буде дуже уважно стежити за його діями на чолі міністерства освіти і науки. «Моя позиція щодо призначення Сергія Шкарлета т.в.о міністра освіти і науки України. Відбулось, по-перше, повне нівелювання думки Верховної Ради. Всупереч позиції профільного комітету Ради плагіатора протисли в міністерське крісло. По-друге, від сьогодні можем розпочинати відлік повноцінного наступу на пост-Майданні зміни у сфері освіти і науки, повернення до риторики та дій табачника і ко. Чому? Та тому що легітимними стають фанати Януковича, плагіатори та просто недоброчесні пристосуванці. По-третє, колеги та друзі, варто розпочинати ретельний моніторинг дій та бездіяльності пана Шкарлета. В умовах коли Програми дій уряду нема, розуміння стратегії нового очільника МОН нема, залишається виключно тиск громадськості, освітньої та наукової спільноти», – написала 25червня на своїй сторінці у Facebook Ганна Новосад.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6710 / 4.1MB / SQL:{query_count}