Новація від Кабміну

Українцям дозволять самостійно обирати банк для отримання зарплат

Уряд спільно з Нацбанком працюють над змінами до законів, які забезпечать українцям право самостійно обирати банк, у якому отримувати зарплату. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет.
“Ми почали проєкт, яким хочемо побороти “зарплатне рабство” в Україні. Тут існує явище, яке дивує жителів розвинених країн – “зарплатний проєкт”. Це коли підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думку співробітників. Їм просто вказують, на картку якого банку вони будуть отримувати гроші”, – каже посадовець.
За законом, веде далі Дмитро Дубілет, співробітники мають право самостійно обирати банк. Але на практиці, якщо хтось обирає інший банк, бухгалтери вимушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам здебільшого у такому виборі просто відмовляють.
В уряді хочуть запровадити систему, яка дозволить українцям вільно обирати банки і водночас вона не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи.
“Ідея дуже проста – зробити, як у Європі. Робітник просто вказує бухгалтеру свій IBAN. Це номер рахунку, як у Європі, який у нас запровадили цього року, а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично “розкидає” гроші, куди треба”, – додає міністр.
На думку Дубілета, проєкт важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і кращий сервіс. Із другого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися унаслідок підвищення конкуренції. 
Щоб проєкт запрацював, банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання в своїх системах. Також, можливо, потрібно буде запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлятимуть у виборі банку. Новацію планують запровадити вже наступного року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6431 / 4.06MB / SQL:{query_count}