Садовий vs САП: 1 – 0

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала мільйонну грошову заставу для Андрія Садового і відпустила його під особисте зобов’язання

фото: facebook.com/hrystyna.protsak
Міський голова Львова Андрій Садовий отримав привід для радості вже фактично в ніч проти 5 грудня. Якщо минулого тижня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у Києві, хоч і зменшивши у 50 разів «апетити» прокурорів, таки ухвалив рішення про заставу для Садового розміром 1 млн 56 тис. 550 грн у справі про ймовірні зловживання владою під час продажу земельної ділянки під індустріальний парк у Рясному-2, то після розгляду апеляції грошову заставу скасовано взагалі.
Зазначимо, що оскаржували запобіжний захід Садовому й адвокати Андрія Івановича, й Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). У САП наполягали на своїх початкових вимогах – встановити грошову заставу 50 млн грн, забрати закордонний паспорт і встановити обмеження для Андрія Садового не покидати Львів без дозволу слідчих. Також зауважимо, що низка нардепів від «Самопомочі», серед яких ексголова цієї фракції у парламенті VIII скликання Олег Березюк та ексвіцеспікерка Оксана Сироїд знову заявили про готовність взяти Андрія Садового на поруки.
Зрештою, судді Апеляційної палати ВАКС після понад дев’яти годин розгляду відмовили у задоволенні прокурорських вимог, натомість частково задовольнили апеляцію захисту. «Застосувати до Андрія Садового запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Покласти на Садового такі вимоги: прибувати до слідчого за кожною вимогою, утримуватися від спілкування зі свідками щодо обставин кримінального провадження», – таким стало рішення Апеляційної палати ВАКС.
Термін дії покладених обов’язків – до 20 січня 2020 року. Ухвалення оскарженню не підлягає. Фактично йдеться про найм’якіший запобіжний захід. Група підтримки Андрія Івановича у залі суду привітала це рішення оплесками. Як передає телеканал «24», якщо Садовий не виконуватиме покладені на нього обов’язки, то може бути накладено грошове стягнення розміром від 0,25 розміру прожиткового мінімуму до 2 розмірів прожиткового мінімуму – від 525 до 4200 гривень. Контроль за виконанням особистого зобов’язання покладено на детективів Національного антикорупційного бюро.
«Рішення відповідає здоровому глузду. Я зацікавлений, щоби ця справа була максимально публічною. І щоби інвестори не мали таких проблем у нашій країні. Тому антикорупційний суд ухвалив об’єктивне рішення. Я робитиму те, що маю робити як міський голова, а в межах судового процесу ми будемо доводити абсурдність тих звинувачень, які робила прокуратура. Я думаю, що ми будемо ставити питання про відповідальність тих людей в прокуратурі, які унеможливили надходження податків впродовж двох років, а це близько 300 мільйонів, і не дали створити три тисячі робочих місць, а це є зарплата людей. Хтось за це має нести відповідальність. Ми з адвокатами будемо працювати над відповідними документами.
Сьогодні закінчився перший етап суду. Ми задоволені рішенням, насправді є певний такий респект до всіх депутатів Верховної Ради, зокрема моїх колег із «Самопомочі», які свого часу голосували і через терни протискали створення антикорупційного суду. Сьогодні судді показали свою мудрість. Особливо хочу подякувати захисникам, які в пух і прах розбили всі закиди прокурорів. Велика подяка всім вам», – так прокоментував рішення Апеляційної палати ВАКС Андрій Садовий, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Нагадаємо, що справа проти Садового стосується продажу землі ще у 2015-ому. Тоді міська влада виділила земельну ділянку в Рясному-2 під будівництво індустріального парку. Будівництво мала розпочати в 2016-ому нідерландська компанія СTP. Але нічого так і не почалося через відкриття кримінального провадження Генпрокуратурою. Офіційну підозру прокурори САП вручили Садовому 21 листопада цього року. Львівському міському голові інкримінують зловживання владою і завдання державі збитків на 93,5 млн гривень. Позиція прокурорів полягає у тому, що вартість земельної ділянки складала 140 млн грн, але її продали без аукціону за 52 млн грн. Окрім того, у підозрі йдеться про те, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львів, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області як земля сільськогосподарського призначення.
Міський голова Львова всі звинувачення відкидає і заявляє про те, що далі в суді доводитиме свою невинуватість. Андрій Садовий і його адвокати наполягають на тому, що Львів залучив інвестора через відкритий інвестиційний конкурс, і рішення про продаж землі ухвалювалося міськими депутатами на сесії ЛМР. А також, що всі спірні земельні питання із Рясне-Руською сільською радою були вирішені. Також Андрій Садовий нагадує про рішення Апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2019-го про право розпорядження відповідною земельною ділянкою під індустріальний парк виключно Львівською міською радою. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8466 / 4.1MB / SQL:{query_count}