САП vs Садовий

Судове рішення щодо мільйона гривень застави для Андрія Садового не влаштувало ні міського голову Львова, ні прокурорів. Ще буде апеляція

фото: censor.net.ua
Вищий антикорупційний суд у Києві 27 листопада понад дев’ять годин обирав міру запобіжного заходу для міського голови Львова Андрія Садового. Антикорупційні прокурори просили призначити заставу 50 мільйонів гривень та зобов’язати Садового здати закордонний паспорт і не змінювати постійного місця проживання, з’являтися до слідчого за першою вимогою, а також заборонити йому спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками у справі щодо ймовірного зловживання владою під час продажу землі під будівництво індустріального парку у Рясному-2. У цій справі прокурори САП також висунули підозру виконувачу обов’язків директора департаменту містобудування Львівської міської ради (ЛМР) Сергію Коровайнику як співучаснику.
Захист Андрія Івановича наполягав на тому, що всі звинувачення прокурорів є необґрунтованими. На судове засідання підтримати Садового прийшли Київський міський голова Віталій Кличко та низка екснардепів від “Самопомочі” й хотіли взяти Андрія Садового на поруки.

фото: Христина Процак (3)

Від застави до апеляції

Зрештою, пізно ввечері 27 листопада суд вирішив, що грошова застава повинна бути, але у 50 разів менша, ніж просили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). «Застосувати до підозрюваного Садового Андрія Івановича запобіжний захід у вигляді застави розміром 550 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1 мільйон 56 тисяч 550 гривень», – таке рішення зачитав головуючий суддя Сергій Мойсак.
Також суд зобов’язав Андрія Садового прибувати до прокурора, слідчого, суду за кожною вимогою, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні та свідками. Суд вирішив не забирати на зберігання закордонного паспорта львівського міського голови. Щодо грошової застави, то її потрібно сплатити продовж п’яти днів.
Однак Андрій Садовий одразу заявив про те, що його адвокати готують апеляцію. «Ми очікували, що буде повністю відмовлено прокуратурі в будь-якому забезпеченні, тому я буду, звичайно, подавати апеляцію, буду вимагати, щоб не було ніякого забезпечення», – заявив Андрій Садовий.
Низка ЗМІ повідомляла про те, що антикорупційна прокуратура також оскаржуватиме такий запобіжний захід для Садового. 28 листопада на фейсбук-сторінці САП з’явилося таке повідомлення: «Питання щодо оскарження запобіжного заходу в частині розміру застави буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду. Застосувавши запобіжний захід, суд тим самим фактично визнав підозру обґрунтованою».
Зазначимо, що для оскарження міри запобіжного заходу в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду сторони мають п’ять днів.

Хто приносить збитки?

Нагадаємо, що справа проти Садового стосується продажу землі ще у 2015-ому. Тоді міська влада виділила земельну ділянку в Рясному-2 під будівництво індустріального парку. Будівництво мала розпочати в 2016-ому нідерландська компанія СTP. Але нічого так і не почалося через відкриття кримінального провадження Генпрокуратурою під керівництвом ще Юрія Луценка. В листопаді 2016 року у Львівській міській раді правоохоронці проводили обшуки в цій справі. Причиною стала начебто занижена ціна земельної ділянки під індустріальний парк. Як заявляв тодішній Генпрокурор Юрій Луценко, нормативно-грошова оцінка цієї землі становила 140 млн грн, але вже через кілька місяців за особистим підписом Садового ділянку продали за 52 млн грн.
Як писала «Львівська Пошта», офіційну підозру Андрію Садовому прокурори САП вручили минулого тижня, 21 листопада. Львівському міському голові інкримінують вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме, умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам). У САП наполягають на тому, що зловживання із продажем земельної ділянки площею понад 23,49 га завдали державі збитків на 93,5 млн гривень. Окрім того, в підозрі йдеться про те, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області як земля сільськогосподарського призначення.
Андрій Садовий усі звинувачення відкидає і вже заявив про те, що його юристи готуватимуть позови щодо збитків, які отримала держава від дій Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і цій справі.
«Дякую всім, хто присилав слова підтримки і особливо тим, хто знайшов час прийти на суд – моїм колегам з «Самопомочі», мерам міст зі всієї України, Віталію Кличку, міському голові Житомира – Сергію Сухомлину. Дякую своїм адвокатам, які спокійно і фахово показали всім, хто слідкував за процесом, абсурдність всіх звинувачень. А саме: «продали інвестору не свою землю». Витяг з Єдиного держреєстру та меморандум між Львовом і Рясною-Руською свідчить про інше; «продали за заниженою ціною». Звинувачення, виявляється, базується лише на припущенні експерта про ймовірну вартість землі; «завдали збитків держбюджету». При чім тут держбюджет так і не стало зрозумілим. 52 млн гривень надійшли в бюджет міста (на думку прокурорів «внаслідок злочинної змови групи осіб на чолі з Садовим»). А от те, що держбюджет вже недоотримує 147 млн грн податків щороку через блокування створення індустріального парку – це факт. Гарний кейс для наступного інвестиційного форуму», – так Андрій Садовий вчергове пояснив свою позицію 28 листопада на своїй фейсбук-сторінці.

153 тисячі гривень застави для Сергія Коровайника

Після обіду 28 листопада Вищий антикорупційний суд взявся за обрання запобіжного заходу іншому підозрюваному у цій справі – Сергію Коровайнику. Прокурори вимагали сім мільйонів гривень застави.
Як повідомляла пресслужба ЛМР, свою підтримку та готовність взяти на поруки Сергія Коровайника висловили колишні народні депутати України від «Самопомочі» Любомир Зубач (нині заступник львівського міського голови з питань містобудування) та Олег Лаврик, заступники міського голови Львова Ірина Маруняк, Галина Слічна та Сергій Бабак, а також депутати ЛМР Любомир Босаневич, Олена Пасевич і Тарас Кльофа.
«Сергій Коровайник – людина великого професіоналізму та виняткових чеснот. Тривалий час працював на посадах керівника земельного управління та директора департаменту містобудування, проте йому вдалося встояти перед багатьма спокусами і показати ефективну роботу. Це визнають, зокрема, і наші опоненти. Підозра в криміналі Андрію Садовому та Сергію Коровайнику – відверто фіктивна справа. Її започаткували за попередньої влади з одною метою: «поставити в стійло» «Самопоміч» і його лідера. Був тоді народним депутатом, тому знаю це не з чужих слів. Зрештою, непублічно замовники справи цього особливо й не приховували. Чому, коли влада змінилася, цей маразм триває?.. Хотілося б вірити в краще. Сподіваюсь на банальну інерцію процесів. Хоча, зважаючи на цинізм української політики, швидше за все причина в іншому – у бажанні окремих діячів «київського олімпу» контролювати та впливати на таке стратегічне місто, як Львів», – зазначав 27 листопада на своїй фейсбук-сторінці Любомир Зубач.
Зрештою, суд призначив для Коровайника заставу у розмірі 153 680 грн. І ще зобов’язав чиновника ЛМР здати закордонний паспорт у Державну міграційну службу на два місяці. Внести заставу або оскаржити рішення суду потрібно впродовж п’яти днів.
Як і Андрій Садовий, Сергій Коровайник ніякої своєї вини не визнає. «Процедура відчуження земельної ділянки компанії передбачає виготовлення проекту землеустрою, який, відповідно до процедури, визначеної Земельним кодексом, погоджується органами Держгеокадастру. Такі погодження є, згідно з ними земельна ділянка на момент відчуження відносилась до комунальної землі міста Львова. Сам державний орган визнав, що ця земля не державна і знаходиться в межах міста Львова. Навіть не треба бути інженером-землевпорядником, не маючи певної освіти, можна просто в інтернеті переглянути графічні матеріали, карти міста Львова, і наочно побачити розташування цієї земельної ділянки», – так, зокрема, під час судового засідання Сергій Коровайник коментував звинувачення САП.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3069 / 4.05MB / SQL:{query_count}