Як отримати дублікат документа про вищу освіту

Чітке пояснення від Міністерства освіти України

Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника. Відповідне пояснення надає МОН у зв’язку з численними зверненнями громадян про те, як отримати дублікат диплома.
Якщо заклад, де ви навчалися, реорганізували, треба звернутися до його правонаступника, інформує Урядовий портал. Мовиться про випадки приєднання, злиття чи ліквідації ЗВО.
Якщо немає правонаступника або ЗВО не здійснює освітню діяльність (анульована ліцензія, не було переміщене з непідконтрольної території), то заяву треба подавати до МОН. Міністерство визначить заклад, який видасть дублікат.
У заяві треба зазначити:
– ПІБ, дату народження; 
– серію і номер документа, що посвідчує особу і громадянство; 
– місце проживання, телефон; 
– найменування ЗВО і дату його закінчення; 
– назву документа, дублікат якого замовляється;
– причину замовлення дубліката; 
– інші відомості, які вважаєте важливими;
– згоду на обробку персональних даних.
Заяви до МОН подають на адресу: 01135, м. Київ, просп. Перемоги, 10 або на скриньку: ez@mon.gov.ua
Інформація в дублікаті відтворюється на основі тих даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Інформація про документи почала вноситися ЗВО в базу з 2000 року.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, виш може використати для підтвердження цього копії документа, а також архівну довідку про навчання та виписку з журналу видачі документів про вищу освіту або акт знищення первинного документа про вищу освіту.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, а також недоступні архіви ЗВО, то можна: звернутися до суду – він має встановити юридичний факт здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти;
підтвердити отримання диплома офіційним листом відповідного компетентного органу, в якому підтверджений факт проставлення штампа Apostille МОН України або вчинення консульської легалізації.
Відтак необхідно подати заяву до МОН для визначення закладу, який видасть дублікат. До заяви треба додати копію рішення суду чи офіційного листа щодо підтвердження апостилю.
Якщо необхідно відновити диплом, отриманий на непідконтрольній Україні території Криму чи Донбасу до 2000 року, то процедура є такою ж, як описано вище. 
Якщо ж мовиться про виготовлення дубліката документа, виданого з 2000 року до 2014 року і внесеного в ЄДЕБО, то:
– здобувачам із Криму треба звернутися з письмовою заявою до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат;
– здобувачам із Донбасу треба звернутися з письмовою заявою до правонаступника або ЗВО, переміщеного з непідконтрольної території; 
– в іншому разі подати письмову заяву до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат. 
До заяви необхідно додати копію первинного документа (диплом та додаток до нього).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1253 / 4.08MB / SQL:{query_count}