На Україну чекає демографічна криза

До 2050 року наша держава втратить понад третину робочої сили

Такі дані оприлюднило велике дослідження Міжнародного валютного фонду (МВФ), розповіли у ефірі “Сніданку з 1+1”, передає ТСН. До 2030 року Україна втратить близько 15% робочої сили, а 2050 року падіння сягне 30%. Серед усіх країн Центральної та Східної Європи гірша ситуація лише в Латвії та Болгарії.
Населення України невпинно скорочується, молодь їде за кордон, народжуваність не перекриває цих втрат, середній вік українців постійно зростає… Загалом така ситуація в усіх країнах центру та сходу Європи, виняток становить Туреччина. Для вирішення проблеми, приміром, Чехія, Польща та Словаччина спрощують процедури працевлаштування трудових мігрантів. Саме ними вони перекривають нестачу робочої сили і як джерело трудової міграції розглядають саме Україну.
В Україну ж трудові мігранти не їдуть. Тому в нашій країні МВФ радить активніше брати на роботу працівників старшого віку, яким 55 років і більше. Причому в Україні вже є деякі категорії компаній, що мають у штаті багато таких працівників. Та все ж більшість українських компаній шукають молодих. У левовій частці вакансій на сайтах з пошуку роботи написано: вік – до 35-ти. “Через те, що десятиріччями складалося упередження, що найкращий вік для кандидата 25-35, а після 30-ти – це вже така рання старість, а далі вже узагалі рахувати нема кого”, – розповіли у ефірі “Сніданку з 1+1”.
Однак у МВФ наголошують, що реформи здатні компенсувати принаймні половину втрат робочої сили. Фонд радить активніше залучати до роботи чоловіків, яким за 55-ть, та жінок, яким за 35-ть, збільшити пенсійний вік та зменшити витрати на медицину і пенсію.
Нагадаємо, що з України з 20 березня 2018-го виїхали понад 1,3 млн трудових мігрантів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8717 / 4.06MB / SQL:{query_count}