В Україні буде 1000-гривнева купюра

На купюрі зображений Володимир Вернадський

В Україні вводять 1000-гривневу паперову купюру. Про це повідомили у прес-службі Національного банку. Купюру введуть у обіг із 25 жовтня. На одному боці зображений Володимир Вернадський, а з іншого боку – президія Національної академії наук України.
“Його обрали за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – повідомив глава Нацбанку Яків Смолій.
За розміром і кольором нова банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів: розмір банкноти становить 75 на 160 мм. Основний колір – блакитний.
Банкнота має елементи захисту паперу та інноваційні поліграфічні елементи захисту: захисну стрічку пурпурного кольору, оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект.
Згодом Нацбанк має удосконалити банкноти номіналом 50 та 200 гривень та планує оновити дизайн гривні.
Впродовж 2018-2020 років Нацбанк має оновити монетний ряд, вилучивши з обігу монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок та замінивши паперові 2, 5 і 10 грн на монети. Торік НБУ припинив карбувати монети номіналом 1, 2 5 і 25 копійок, але з обігу їх не вилучав.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6721 / 4.07MB / SQL:{query_count}