Мир, безпека і добробут по-європейськи

Партія Порошенка назвала п’ять пріоритетів, які відстоюватиме у Верховній Раді

Серед політичних сил, які змагаються за перемогу на дострокових парламентських виборах, партію Петра Порошенка “Європейська Солідарність” вирізняє головна відмінність: ця команда може не лише обіцяти. А й відзвітувати про реальні здобутки, які доводять, що вона здатна втілити свої обіцянки в життя.
Курс на Європу та відхід від радянського минулого, яке тягнуло Україну в убивчі обійми “старшого брата”; розбудова потужної армії, здатної дати відсіч навіть набагато сильнішому ворогу; зміцнення фундаменту державності завдяки посиленню позицій української мови та здобуттю томосу про автокефалію української Церкви – ці досягнення попередньої “п’ятирічки” Україна не може й не повинна втратити. І Порошенко став першим в історії нашої держави президентом, який після завершення каденції очолив партію й повів її у  парламент, щоб продовжити проєвропейську політику.
“Хочу наголосити, що наша команда не є опозицією. І там, де треба об’єднати весь український парламент, щоб рухати Україну вперед у європейське майбутнє, ми є однодумцями і стрижнем, і ми зможемо забезпечити цей рух. Але там, де хтось спробує зрадити, затягнути нас назад, лише говорити про те, що ми йдемо в ЄС, але нічого не робити для цього, як це було впродовж двадцяти трьох років до нас – ми захистимо наш рух вперед, ми захистимо європейське майбутнє України”, – наголошує Петро Порошенко.
У своїй діяльності, головна мета якої гарантувати всім громадянам України безпеку та добробут, “Європейська Солідарність” визначила п’ять головних пріоритетів.
Пріоритет перший: завершення війни і встановлення миру, якого всі ми так прагнемо. Але в жодному разі не шляхом капітуляції, а лише на умовах України, з повним виведенням російських військ та введенням миротворців ООН на всю непідконтрольну територію.
У “ЄС” наголошують: боротимуться за звільнення не лише Донбасу, а й Криму. “Ми обов’язково переможемо. Важливо, що лідер нашої партії Петро Порошенко з нами і поведе нас далі. Саме йому довіряють українці в окупованому Криму. І вірять, що Порошенко поверне Крим до складу суверенної, незалежної України”, – підкреслює заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля Ахтем Чийгоз, який увійшов у першу десятку партії  “Європейська Солідарність”.
Ми захищатимемо європейське майбутнє України. Наша команда – це справжній європейський парламентський “спецназ”, який здатен зупинити будь-який реванш”, – Петро Порошенко
Другий пріоритет — вступ України в НАТО. Власне, це і є головна запорука безпеки й миру в нашій країні. Уже протягом 70 років жоден ворог не наважився напасти на державу, яка входить до Північноатлантичного альянсу.
“Якби ми були членами НАТО, постріл в українського солдата означав би постріл у весь Альянс. І якби за нашою спиною стояв надійний тил багатьох союзників, які б показали зуби кожному агресору, Росія б у нас не стріляла, і наші бійці не гинули”, – пояснює “голос” львівського Євромайдану, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Софія Федина – п’ятий номер списку “Європейської Солідарності”.
Третій пріоритет — членство в Євросоюзі.
Коли на початку своєї каденції президент Порошенко обіцяв українцям безвізовий режим із державами ЄС та Шенгенської зони, багато хто крутив пальцем біля скроні. Мовляв, про який “безвіз” може мріяти країна, де триває війна, а значить, що кожен громадянин для переляканого емігрантами Заходу може стати потенційним біженцем?
Але глава держави, який ще раніше домігся ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, і цього разу присоромив скептиків. Ось уже два роки кожен власник українського біометричного паспорта може вільно перетинати європейський кордон. І якщо на початку президентства Порошенка ідею вступу в Євросоюз підтримували 34% громадян, а до НАТО – менше 20%, то наприкінці ці цифри зросли до 70% й понад 50% відповідно. Після цього амбітна мета привести Україну в ЄС більше не видається нереалістичною.
А приєднання до Євросоюзу – це передусім забезпечення гідних стандартів життя та добробуту для всіх громадян України. І саме в цьому полягає четвертий пріоритет “ЄС” – підвищення заможності людей.
У 2014-ому Порошенко прийшов до влади на хвилі шаленої економічної кризи, спричиненої спустошенням державної скарбниці бандою Януковича – Азарова та воєнною агресією Росії. Та вже за кілька років його президентства економіка почала впевнено зростати. І коли з’явилися можливості для підвищення добробуту, глава держави оголосив своїм завданням на наступну каденцію подолання бідності.
Результати президентських виборів лише трохи відкоригували план: тепер на втілення цієї мети команда Порошенка працюватиме не на Банковій, а в парламенті.
І, нарешті, п’ятий пріоритет: не допустити реваншу проросійських сил і “п’ятої колони Путіна”, тобто всіх можливих “опоплатформ” і блоків. “Якщо Україна не матиме європейського майбутнього, вона не матиме майбутнього взагалі. Ми захищатимемо наше європейське майбутнє. Наша команда – це справжній європейський парламентський “спецназ”,  який здатен зупинити будь-який реванш”, – наголошує Порошенко.
“Ціна, яку заплатила наша країна з 2014 року за всі досягнення, дуже висока – життя і здоров’я тисяч найкращих синів і доньок України. І дозволити на догоду чиїмось політичним амбіціям змінити курс – це означає зрадити їхню пам’ять. Впевнений, що “Європейська Солідарність” не дозволить нікому це зробити. Саме тому я тут”, – резюмує Герой України, легендарний командувач 95-ї бригади Михайло Забродський, який увійшов до першої п’ятірки “ЄС”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6441 / 4.12MB / SQL:{query_count}