Йшов, але залишився

Парламент не підтримав відставку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

Глава уряду Володимир Гройсман залишається на своїй посаді до того моменту, поки нова парламентська більшість не сформує новий уряд. Нагадаємо, що Гройсман написав заяву про відставку після того, як новообраний президент Володимир Зеленський під час інавгураційної промови “наїхав” на весь уряд. Але відставку прем’єра мала ще підтримати Рада, і у четвер, 30 травня, нинішні нардепи провалили відповідне питання. Лише 97 парламентарів (із щонайменше необхідних 226) проголосували за відставку Гройсмана. Із подробицями пофракційного голосування можна ознайомитись у інфографіці, підготовленій порталом “Слово і Діло”.
Після цього голосування Володимир Гройсман подякував нардепам, але і заявив, що, мовляв, насправді був готовий піти у відставку, бо не тримається за посаду. “Ви говорили не про Україну, для вас важливий ваш значок, ваш мандат, ваша недоторканність, а для мене важлива Україна і українці. Я хочу зустрічати на вулиці людей, які не будуть плакати, а якщо і будуть, то щоб це були сльози радості”, – заявив прем’єр, який вже веде передвиборчу парламентську кампанію.
Нещодавно в ефірі телеканалу ICTV він розповів, що на парламентські вибори, незважаючи на різні пропозиції, зокрема і від п’ятого президента Петра Порошенка, піде самостійно із своєю партією “Українська стратегія”. У цьому контексті ситуацію особисто для Гройсмана можна оцінювати по-різному. З одного боку, залишившись на чолі уряду він “на коні”, адже матиме більше можливостей для розкрутки своєї політисили.
З другого боку, саме уряд відповідальний за економічну ситуацію в державі, й нині у час політичної кризи ця відповідальність тільки зростає.
“Про відставку, яка не відбулась. 1. Зрозуміло, що на Гройсмана його опоненти і союзники хочуть все “навішати”. 2. Для В. Зеленського ще один привід і можливість надалі говорити про всіх поганих, яких потрібно “зробити”. 3. Володимир Гройсман тепер у непростій ситуації, бо виборчу кампанію потрібно вести. 4. І грюкнути дверима не можна, звинуватять у безвідповідальності. 5. Тому вихід один – використовувати посаду для агітації, ведення кампанії, як це робили всі до нього і робить сьогоднішній президент. P.S. Команда прем’єра може скористатись пунктом 5 на безоплатній основі”, – пише на своїй сторінці у Facebook політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6772 / 4.08MB / SQL:{query_count}