Встигнути до виборів

В уряді запропонували ЦВК два варіанти

джерело: slovoidilo.ua
Політичне божевілля в Україні продовжується. Триває позачергова парламентська виборча кампанія, а тим часом Центральна виборча комісія (ЦВК) разом із урядом шукає шляхи: як встигнути надрукувати виборчі бюлетені і водночас не порушити закон про публічні закупівлі. Нагадаємо, що в ЦВК заявляли про те, що швидкоплинність цієї парламентської виборчої кампанії не дозволяє їм у встановлені законодавством терміни провести усі необхідні тендери. Це стосується не тільки друку бюлетенів, але, до прикладу, інформаційних плакатів та передвиборчої агітації коштом бюджету. Тому ЦВК звернулася до президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо необхідності невідкладних законодавчих змін порядку здійснення публічних закупівель під час позачергових парламентських виборів.
У середу, 29 травня, відбулася нарада під головуванням першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва і за участю представників ЦВК, Мінекономрозвитку, Мін’юсту, Адміністрації Президента, Верховної Ради. Що з цього вийшло?
“Повне виведення ЦВК з-під дії Закону України “Про публічні закупівлі” означає, що інформація про закупівлі цього замовника буде недоступна громадськості. Закупівлі ЦВК для проведення чергових виборів президента України 31 березня засвідчили можливість застосування вимог чинного Закону України “Про публічні закупівлі” до виборчого процесу. ЦВК успішно провела понад 80 процедур закупівель для підготовки виборів президента України. Завдяки використанню конкурентних процедур закупівель тільки на центральному рівні ЦВК заощадила для державного бюджету близько 10 мільйонів гривень, деякі окружні виборчі комісії зекономили більше мільйона гривень кожна”, – заявив Степан Кубів, повідомляє офіційний сайт Мінекономрозвитку.
У цьому повідомленні також зазначається, що Мінекономрозвитку запропонувало два шляхи розв’язання проблеми. Міністерство підготувало наказ №898 від 24 травня 2019 року, який дозволить ЦВК розбити великі закупівлі на менші та провести переговорні процедури. Водночас уся інформація про обсяги закупівлі та виконавців договору буде відображена у системі електронних закупівель Prozorro. Наказ буде застосований та набуде чинності найближчим часом, щойно ЦВК погодить його текст, зазначили в Мінекономрозвитку 29 травня.
“Друга пропозиція Мінекономрозвитку – ухвалити компромісний законопроект про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі”, який перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов тиждень тому офіційно скерував голові Верховної Ради та голові Комітету з питань економічної політики. Цей законопроект був розроблений Мінекономрозвитку та запропонований для реєстрації народним депутатам, оскільки процедура подання законопроекту від уряду є тривалою і не може бути зараз застосована. Законопроект тимчасово, а саме на період проведення дострокових виборів до парламенту, виводить ЦВК з-під дії Закону України “Про публічні закупівлі”. Незважаючи на те, що така практика суперечить відповідним директивам ЄС, Мінекономрозвитку висловило готовність піти назустріч ЦВК у цьому питанні”, – йшлося у повідомленні.
На момент здачі цього номера “Львівської Пошти” у друк ще не було офіційної інформації про те, як далі розвиватиметься ця ситуація. А тим часом в ЦВК звітували про те, що вже зареєстрували першого кандидата у нардепи на цих позачергових парламентських виборах. І що спростили процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси (так званої прописки). Відтепер, щоб проголосувати не на “рідній” дільниці, не потрібні документи, що підтверджують таку необхідність. Тільки сама заява і копія паспорта. Із відповідною заявою виборцям можна до 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування.
Треба також зазначити, що позачергові парламентські вибори 21 липня пройдуть (якщо Конституційний суд не захоче чи не встигне їх зупинити) за змішаною виборчою системою. Тобто українці половину парламенту обиратимуть за закритими партійними списками, половину – у мажоритарних округах. Буде два виборчих бюлетені. Якщо зміна місця голосування відбуватиметься в межах одного округу, тоді такий виборець отримає два бюлетеня. Якщо нова дільниця для голосування буде в окрузі не за пропискою виборця, тоді він отримає лише один бюлетень і зможе проголосувати лише за партійні списки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8646 / 4.11MB / SQL:{query_count}