Акцент на доступність

Усі нові та реконструйовані супермаркети й інші магазини мають бути зручними для людей з інвалідністю

У нових державних будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів продовольчих і непродовольчих товарів. Нові норми набули чинності з 1 квітня цього року. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Сьогодні багато супермаркетів та інших різних магазинів, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення – не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. Так не має бути і не буде! Тому що у нових ДБН щодо інклюзивності тепер введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги мають обов’язково бути дотримані під час проектування нових або реконструкції наявних супермаркетів та інших магазинів і набули чинності вже з 1 квітня”, – наголосив урядовець.
Згідно з ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як ззовні, так і всередині, інформує Урядовий портал. Полиці у торговельних залах і каси мають зручно облаштовувати для всіх, зокрема для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. Це стосується і проходів/проїздів. Їхня найменша ширина має складати не менше 0,9 – 1 м.
Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників має контрастно виділятися та мати доступну візуальну форму для людей з вадами зору. А для людей з вадами слуху важлива інформація повинна дублюватися текстами.
Нові ДБН розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну чинних ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містять наочні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
Державні будівельні норми (ДБН) обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6499 / 4.08MB / SQL:{query_count}