Чому Зеленський ховає аналізи

У спорті відмова атлетів здавати тест на допінг означає дискваліфікацію зі змагання. У змаганні за державні посади такої вимоги, на жаль, немає. Хоча після нинішньої президентської кампанії, яка вперше викликала підозри в залежності одного з кандидатів від психотропних речовин, мала б з’явитися.
Почалося все із відеозвернення шоумена Володимира Зеленського про його готовність дебатувати із Петром Порошенком у прямому ефірі, але тільки за умови виконання низки вимог. Зокрема, такої: “Кандидати повинні обов’язково пройти експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий президент!”.
А Порошенко взяв і на ці умови погодився: стадіон, так стадіон, аналізи, так аналізи. І для Зеленського ця згода, схоже, стала великою несподіванкою, адже він почав викручуватися й давати задній хід.
Як припустив сам глава держави, ідея про перевірку на чистоту організму в його конкурента виникла під впливом сюжетів російського телебачення, адже там дуже люблять розповідати про те, що Порошенко “п’є, не просихаючи”. Тоді як насправді, за словами Президента, навіть дружина Марина за всі 35 років разом бачила його п’яним єдиний раз, і то ще до весілля. Тому тест він пройшов сміливо: здав кров, сечу, волосся. Як пояснила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, саме два останніх аналізи дозволяють виявити регулярне вживання наркотичних речовин.
Натомість ініціатор обстеження Зеленський здавати аналізи у медпункті НСК “Олімпійський”, куди приїхали представники двох приватних і двох державних клінік, які спеціалізуються на таких дослідженнях, категорично відмовився: “засумнівався в об’єктивності”. Натомість лабораторія приватної клініки “Євролаб”, яка належить колишньому офіцеру ГРУ РФ, а нині бізнесмену й телезірці Андрію Пальчевському, у Зеленського підозр не викликала. Чи не тому, що Пальчевський регулярно виступає на підтримку кандидата-“кварталівця” в ефірі як українських, так і російських телеканалів?
Відмова Зеленського від незалежного обстеження посилила підозри: кандидат побоюється, аби його сеча щось “не виляпала”
Та навіть за таких обставин Зе погодився здати тільки кров, з якої сліди алкоголю й наркотиків виводяться дуже швидко. До того ж аналіз у нього взяв... актор Владислав Кірякулов, який знімався у серіалі Зеленського “Свати”. У “Євролабі” він працює масажистом.
Уже ввечері в “Євролабі” оголосили, що аналіз Зеленського “чистий”. Після цього у гру вступив знаменитий боксер Володимир Кличко. Як спортсмен, якому тести на стимулятори доводилося здавати сотні разів у житті, він був шокований такою швидкістю результату. “За дві години протестуватися неможливо!” – запевняє чемпіон світу.
Щоб припинити інсинуації довкола підозр в алко- чи наркозалежності претендентів на посаду президента, Кличко своїм коштом привіз у Київ фахівців добровільної антидопінгової організації VADA. І записав відеозвернення до обох кандидатів, закликавши їх повторно здати аналіз цим незалежним спеціалістам.
Але Зеленський знову відмовився. Хоча цього разу навіть укол був не потрібний: VADA бере на дослідження тільки сечу, в якій сучасні технології дозволяють виявити сліди наркотиків чи інших стимуляторів навіть через кілька місяців після вживання. Як сказав Кличко-молодший, “сеча дуже балакуча”. І чергова відмова Зеленського від незалежного обстеження посилила підозри: кандидат побоюється, аби його сеча щось “не виляпала”.
Натомість Петро Порошенко, попри зайнятість, здав і цей аналіз. “Наша 45-мільйонна нація повинна бути твердо переконана, що Президентом і Верховним Головнокомандувачем не зможе стати людина, яка має залежність від наркотиків чи алкоголю. Це питання національної безпеки”, – наголосив Порошенко.
Експерти з ним погоджуються. “Ті люди, які говорять, що наркоманія – це дрібничка, хай спробують уявити наркомана у своїй родині. Насправді це смертельна небезпека для країни. Це можливість підписання за дозу наркотиків таких угод, за які будуть розплачуватись інші покоління. Це можливість здачі і розвалу фронту, кадрових призначень, можливість того, що людиною керуватимуть навіть не олігархи, а ті, хто йому буде дозу заносити”, – пояснив політолог Олександр Палій.
Виглядає так, що Володимир Зеленський потрапив у власну пастку. Досі підстав підозрювати його в залежності нібито не було, окрім хіба що подекуди дуже дивної поведінки. Проте після такого наполегливого уникання неупереджених експертиз підозри мимоволі виникають, зауважує екс-заступник міністра охорони здоров’я Валерій Івасюк. За його словами, залежність залишає слід у поведінці та психіці людини та призводить до зміни особистості.
“Той факт, що Зеленський уникає відкритих зустрічей, вербального спілкування та контакту з людьми, говорить про те, що в нього є певні фобії – він живе у віртуальному світі й боїться звідти вийти. Така психологічна симптоматика показує, що ця людина може бути керована”, – попереджає експерт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1984 / 4.12MB / SQL:{query_count}