“Українців має бути більше!” – Порошенко

З ініціативи Президента сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, отримуватимуть окрему грошову допомогу від держави. Раніше Порошенко вже ініціював індексацію пенсій, виплату компенсації тим, що отримують мінімальну пенсію та підвищення зарплати контрактникам в армії

Із вересня минулого року українські сім’ї, в яких народжується дитина, отримують від держави приємне заохочення: “пакет малюка” з найбільш необхідними для немовляти речами. Такий пакунок, у який входить загалом 28 найменувань – від дитячого одягу до підгузків, отримали вже понад 144 тисячі родин.
Втім якщо сім’я багатодітна, то самими лише “пакетами малюка” не обійтися. На цьому наголошує і Президент Петро Порошенко. “Бо зарплата та сама, а якщо у тебе три-чотири дитини, то ти живеш бідніше. І, незважаючи на “пакет малюка” та разову допомогу, такі сім’ї потребують державної допомоги”, – зауважив глава держави під час засідання Ради регіонального розвитку Чернігівської області.
Саме тому Порошенко ініціював запровадження нового виду соціальних виплат: дітям, які виховуються в багатодітних сім’ях. Уряд цю ініціативу підтримав, і вже з 1 квітня батьки, які виховують трьох і більше дітей, почнуть отримувати відповідну допомогу.
Виплати будуть щомісячними, у розмірі прожиткового мінімуму. Відповідно, в квітні вони становитимуть 1626 гривень, з липня – вже 1699 гривень, а з грудня – 1779 гривень. Як пояснив Президент, спершу гроші виплачуватимуть до досягнення дитиною шести років, але потім цей вік збільшуватиметься. Починаючи з 2020 року, такі виплати триватимуть до набуття дитиною віку 12 років, а з 2021-го – до 16 років.
Спершу гроші виплачуватимуть до досягнення дитиною шести років, але потім цей вік збільшуватиметься: починаючи з 2020 року, такі виплати триватимуть до набуття дитиною віку 12 років, а з 2021-го – до 16 років
“Це абсолютно чітка позиція, яка має три мети. Перша – боротьба з бідністю, допомога багатодітним родинам. Друга – друзі, українців має бути більше! І третя – народження дитини має бути щастям, а не проблемою! І багатодітні родини точно мають підтримку Президента. Знаєте чому? Бо в мене четверо дітей!” – наголосив Порошенко.
Водночас він пояснив, чому не міг висунути таку пропозицію раніше, хоча за роки російської агресії бідність стала не менш небезпечним ворогом України, аніж кремлівська влада. Власне через спричинену війною кризу держава просто не мала ресурсу на додаткові соціальні виплати.
“Три-чотири роки тому я не міг цього обіцяти. Бо не було фундаменту, був потрібен час, щоб відновити зростання економіки. Економіки, по якій завдала дуже важкого удару російська агресія і торговельно-економічна блокада”, – зауважив Президент.
Але найтяжча криза вже позаду. Українська економіка поступово відроджується – її зростання триває 12 кварталів поспіль, інфляція вже не так б’є по бюджету.
А відтак і проголошений президентом наступ на бідність набирає щораз більших обертів. Починаючи з 2019 року, українським пенсіонерам, по яких криза вдарила найсильніше, почали щорічно індексувати пенсії в бік підвищення. А ті, в кого пенсія мінімальна, отримають компенсацію: 2410 гривень двома траншами – по 1205 гривень у березні та квітні.
Ще один крок для подолання бідності – монетизація субсидій. Тепер громадяни, які мають право на субсидію, отримуватимуть її “живими” грішми. Пенсіонерам, яким пенсії приносять додому, одночасно розноситимуть і “субсидійні” кошти. Які, якщо вдасться заощадити на комунальних послугах, можна буде витрачати на власний розсуд.
“Оскільки лютий був теплим, споживання газу скоротилося на 30-35%. Березень ще тепліший, субсидія та сама, а споживання газу може скоротитися на 40%. Тепер приходять гроші, людина має можливість перевірити лічильник, “прикрутити” газ, скоротити споживання – і частину грошей залишити собі”, – пояснив Президент.
“Це наші кроки в боротьбі з бідністю. Впевнений у тому, що ми рухаємося правильним шляхом!” – наголосив Порошенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2456 / 3.99MB / SQL:{query_count}