“Сьогодні саме Петро Порошенко може якнайкраще гарантувати безпеку держави”

Представники культурної та інтелектуальної еліти висловили підтримку чинному Президентові

У списку його довірених осіб Ада Роговцева, режисер “Кіборгів” Ахтем Сеїтаблаєв, видавець Іван Малкович та інші відомі українці. За чинного Президента закликають голосувати представники групи “Перше грудня”, яка об’єднує інтелектуалів, та Меджліс кримськотатарського народу.
Ті, чия думка завжди була і є своєрідним компасом для України та українців, у контексті президентських виборів однозначно підтримують Петра Порошенка.
Слово моральних лідерів нації завжди має вагоме значення у вирішальні для країни часи. Тому що вони стоять вище дріб’язкових політичних чвар. Розуміють траєкторію розвитку країни. Вміють визначити найголовніше для держави на даному історичному етапі.
У середу, 13 березня, дев’ятеро учасників Ініціативної групи “Перше грудня” – середовища українських інтелектуалів – виступили зі зверненням. У ньому вони заявили про підтримку кандидатури чинного глави держави Петра Порошенка на виборах президента України. Звернення підписали В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.
“Оскільки безпекові аргументи в нинішній ситуації стають щораз вагомішими, ми вважаємо, що сьогодні саме Петро Порошенко може якнайкраще гарантувати безпеку держави”, – мовиться в заяві.
Її автори аргументують свій вибір тим, що, ставши у 2014 році Президентом України, Порошенко чимало зробив для національної безпеки, дипломатичних успіхів країни, підвищення її престижу в світі. Водночас у заяві згадані й прорахунки Президента.
“Поки Україна має свою державу, хай і недосконалу, доти ми можемо боротися за її очищення і подальший розвиток. Тому ми й виступаємо на  підтримку Порошенка і закликаємо виборців проголосувати саме за нього”, – наголосив відомий правозахисник, колишній дисидент Мирослав Маринович.
“Ми не бачимо переконливої альтернативи серед інших кандидатів у президенти”,– також наголошується у зверненні.
Цього ж дня із заявою на підтримку Петра Порошенка виступив Меджліс кримськотатарського народу. У рішенні цього органу самоврядування кримських татар зазначається, що результати виборів “матимуть надзвичайно важливе значення для відновлення суверенітету і територіальної цілісності незалежної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, які включають Крим і Севастополь”. У ньому також підкреслено, що члени Меджлісу “вирішили висловити підтримку діючому Президенту і закликали громадян підтримати його кандидатуру голосуванням для обрання президентом на новий термін”.
Ті, чия думка завжди була і є своєрідним компасом для України та українців, у контексті президентських виборів однозначно за Петра Порошенка
“Наш народ обрав пріоритетом бути з Україною, бути в європейських структурах, у тому числі і в НАТО. Всі п’ять років Порошенко, на відміну від усіх попередніх президентів, не обирав багатовекторність, не пояснював неможливість вступу в НАТО спекуляціями з боку Росії, не перекидав це питання на якийсь референдум. Він чітко як лідер країни бажання більшості українців і кримських татар реалізовує реальними справами!” – наголосив заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз.
“Мене захоплює здатність Порошенка до дії. Він завжди на першій лінії фронту. І в прямому значенні – військовому. Але й на першій лінії культурного фронту, церковного фронту. Як було проведено декомунізацію – швидко, рішуче, без половинчастості. Я маю можливість спілкуватися з найбільш видатними українськими письменниками, і всі вони, іноді з певними побажаннями, підтримують на цих виборах Порошенка. Я бачу цю одностайність”, – заявив поет, власник і директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович.
Він – один із тих відомих українців, хто став довіреною особою Петра Порошенка на виборах. Загалом список цих персон вражає, оскільки, як влучно висловився журналіст Віталій Гайдукевич, їхній “сукупний інтелект просто зашкалює”. От хто підтримує Порошенка: почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія” В’ячеслав Брюховецький, акторка Ада Роговцева, художник і директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, поет Олександр Ірванець, музикант Тарас Компаніченко, письменник Юрій Винничук, культуролог Вадим Скуратівський, письменники Лесь Подерв’янський та Іван Малкович, письменниця Ірен Роздобудько, мовознавець Олександр Пономарів, акторка Раїса Недашківська, директор Інституту літератури НАН України Микола Жулинський, дипломат та письменник Юрій Щербак, дисидент та письменник Богдан Горинь, лідери кримських татар Мустафа Джемілєв та Ахтем Чийгоз, герой України майор Олександр Порхун, актор і режисер фільму “Кіборги” Ахтем Сеїтаблаєв, лідер гурту “Мандри” Сергій Фоменко, релігієзнавець Ігор Козловський, який пережив полон бойовиків… Цей перелік далеко не повний.
“Серед них немає ідеалістів. Бо кожен  має шалену особисту історію. Вони різні, але мають спільну рису – їм не байдуже, що буде далі з країною”, – написав Віталій Гайдукевич на своїй сторінці в соцмережах. Тому вони підтримують Порошенка.
Та й група “Перше грудня” завжди під час виборів зберігала демонстративну нейтральність. Але зараз вважає за потрібне висловитись. Загалом ні в кого іншого з кандидатів на найвищий пост у країні немає такої підтримки з боку визнаних, авторитетних діячів культури, науки, серед ветеранів, представників інших сфер життя.
Список цих імен сам собою – жива історія України в особистостях, про більшість із цих людей писатимуть і вже пишуть книги. І як же це контрастує із заявами про підтримку Зеленського та Тимошенко, які зробив Коломойський. Або з майже повним нулем на місці такої підтримки в Анатолія Гриценка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8254 / 4.11MB / SQL:{query_count}