Українська демократія довела свою стійкість

Незважаючи на корупцію та критику з-за кордону, українська демократія не занепадає, а навпаки процвітає, йдеться в статті аналітичного центру Foreign Policy

На Заході часто можна почути, що бажання України інтегруватися із Заходом, й особливо з ЄС, значно “випереджає реальність”, але така репутація є хибною, переконаний автор статті Пол Гокенос. “Україна не є невдалою державою або безнадійною демократією – ця країна хоч і понівечена війною, та вона міцно стоїть на шляху досягнення цілей Євромайдану 2014 року і за певних умов перетвориться на європейську країну з гарною репутацією”, – переконаний автор.
“Звісно, Україна має різні проблеми. Державним інститутам перешкоджає корупція, велика частина населення залишається зайнятою націоналістичними фантазіями про пряму перемогу у війні з Росією, і навряд чи хтось вірить у демократичну доброчесність Петра Порошенка”, – зауважує Пол Гокенос. Та “прогрес України і зростаючий імпульс до демократії є неухильними. Протягом п’яти років після революції досягнення України конкурують з тим, чого досягли будь-які східні європейці за той самий період часу з 1990 року. А враховуючи часткову окупацію країни російськими військовими, ці досягнення є навіть більш вражаючими”, – наголошує автор. Окремо Пол Гокенос виділяє роль міцного громадянського суспільства в Україні.
“Україна зробила помітні кроки у боротьбі з корупцією, парламент ухвалив амбітні реформи в сфері охорони здоров’я, захисту довкілля, податкового права, водночас “очистивши” державну газову компанію, закривши фіктивні банківські схеми та створивши електронну систему державних закупівель. Все це – в умовах безперестанного наступу сусіда із ядерною зброєю та його пропагандою, яка має на меті зобразити Україну як невдалу й незаконну державу”, – пише Foreign Policy. Тож українська демократія довела свою стійкість, переконаний Пол Гокенос.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.7071 / 4.06MB / SQL:{query_count}