Кума Путіна можуть посадити за ґрати

Віктора Медведчука підозрюють в державній зраді

У вівторок, 5 лютого, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження про державну зраду та посягання на територіальну цілісність України проти голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука. Справу відкрили після того, як 4 лютого народний депутат Андрій Тетерук надіслав звернення до ГПУ, в якому стверджує, що Віктор Медведчук на партійному з’їзді 29 січня 2019 року зробив гучну заяву про необхідність утворення так званого автономного регіону Донбас з утворенням там власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.
“Враховуючи, що відповідно до статті 1 Конституції, Україна є унітарною державою, територіальний устрій якої закріплено у статті 133 цього ж Закону, а також те, що РФ шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, зокрема й інформаційної підтримки”, – написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.
За її словами, в діях Віктора Медведчука вбачаються ознаки принаймні двох злочинів, передбачених Кримінальним кодексом (КК) України: “посягання на територіальну цілісність і недоторканість України” (передбачає позбавлення волі від трьох до п’яти років) та “державна зрада” (передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років). “Нині існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України. А тому заклики, проголошені на партійному з’їзді (ідеальна сукупність, коли одні й ті ж дії особи складають відповідальність за двома статтями Кримінального кодексу України, двома складами злочинів). В цьому випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога РФ у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої”, – додала Лариса Сарган. За її словами, матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України (СБУ) за підслідністю.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1148 / 4.36MB / SQL:{query_count}