Програма “Доступні ліки”: новий перелік

Безкоштовних препаратів стало більше – тепер їх 64

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік препаратів, що ввійшли до  програми “Доступні ліки”. Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безкоштовні препарати.
До оновленого реєстру ввійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, решта – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, вартість якого на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.
Завдяки перегляду переліку препаратів програми виробники знизили вартість 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.
На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 млн упаковань препаратів для пацієнтів, 16 млн упаковань пацієнти зможуть отримати безоплатно.
Наприкінці 2018 року уряд ухвалив зміну, що дала можливість усім виробникам, які запропонували ціни на свої препарати не вище за 10% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною, знизити ціни та долучити свої препарати до переліку безоплатних для пацієнта. Така зміна дозволила розширити перелік препаратів, які відшкодовують на 100%, із 23 торгових найменувань до 64-ох. Для порівняння: у минулому переліку було 59 безоплатних препаратів.
Нагадаємо, 66% українців знають про програму “Доступні ліки”. Це результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у жовтні минулого року. А результати дослідження “Омнібус” (Київський міжнародний інститут соціології), яке проводили з листопада до грудня 2018 року, показують, що 63% українців задоволені цією програмою.
Програма “Доступні ліки” працює з квітня 2017-го. За цей час пацієнти, котрі мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за більш ніж 32 млн рецептів на суму понад 1,6 млрд грн.
Лідерами реалізації програми в 2018 році стали Хмельницька, Полтавська, Рівненська, Львівська та Харківська області.
Найнижчі показники ефективності роботи програми в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Чернівецькій області та місті Київ.
Із 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів у рамках програми “Доступні ліки” будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Національна служба здоров’я України. Також у квітні в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.
Телефон гарячої лінії Міністерства охорони здоров’я України – 0-800-801-333.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6008 / 4.36MB / SQL:{query_count}