Українську антарктичну експедицію очолив львів’янин

12 дослідників проведуть рік на станції “Академік Вернадський” у Антарктиді

фото: gomountains.com.ua
Цього року зимувати на станцію “Академік Вернадський” вирушать 10 чоловіків та дві жінки – конкурсна комісія визначила основний склад 24-ої річної Української антарктичної експедиції (УАЕ). Її керівником обрали відомого науковця Ігоря Дикого (на фото) – доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. І. Франка, який має значний досвід зимування в Антарктиді.
Одна з учасниць працюватиме на станції лікарем, друга проводитиме дослідження з біології. Серед чоловіків також один учений-біолог, два  геофізики, три метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку, кухар.
Дві третини учасників – вісім осіб – раніше вже хоча б раз зимували на станції, четверо поїдуть туди вперше. Для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна восьма експедиція. Четверо обраних фахівців уже зимували разом відносно недавно – у 2015 – 2016 та 2017 – 2018 роках. Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному зі Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини. Один учасник експедиції – ветеран АТО, друга учасниця – медик-волонтер ГО “Захист патріотів”.
Наразі усі фахівці мають пройти медичне обстеження та спеціальні кількаденні тренування перед виїздом до Антарктиди, який запланований на кінець березня 2019-го.

До 24-ої Української антарктичної експедиції вперше провели відкритий відбір учасників без жодних гендерних обмежень. Подати документи можна було впродовж торішніх жовтня – листопада, і Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН отримав рекордну кількість заявок від тих, що впродовж року воліли б працювати на станції “Академік Вернадський”.  Усі необхідні документи подали 178 осіб, серед них 32 жінки.
Відбір учасників проводила конкурсна комісія, очолювана керівником НАНЦ Євгеном Диким.
“Хочу передусім звернутися до всіх тих, що цього разу не потрапили до складу експедиції. По-перше, не ображайтеся – склад був дуже обмежений, лише 12 позицій, а сильних кандидатів виявилося дуже багато. Якщо ви не пройшли – це не значить, що ви непридатні, просто хтось мав більше досвіду та знань, і цього разу перевагу віддали йому. Зрештою, експедиції відправляють щороку, ми й надалі практикуватимемо відкритий конкурс. Тож якщо ваше бажання стати полярником не є миттєвим імпульсом, а серйозним, усвідомленим наміром – чекаємо вас наступного разу! Особисто я 11 років чекав здійснення мрії про Антарктику. І вона здійснилася тільки в листопаді минулого року, коли українська експедиція після майже 20-річної перерви вирушила досліджувати Південний океан. Тож для кожного та кожної з вас немає нічого неможливого!” – наголосив Євген Дикий.
І окремо зазначив, що цього року на станцію вирушила найбільша за останні 18 років сезонна експедиція, учасники якої працюватимуть у Антарктиді близько двох місяців під час полярного літа.
“Тому можливості того, щоби поїхати попрацювати з України на крижаний континент, зараз тільки розширюються”, – додав очільник НАНЦ.
Нагадаємо, що наприкінці січня почали модернізацію станції “Академік Вернадський”. Її масштабну реконструкцію здійснюють уперше відтоді, відколи станція перейшла у власність України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.0171 / 4.37MB / SQL:{query_count}