Інформаційні атаки

Комітет виборців України виділив основні загрози російського втручання в українські вибори

Інформаційний вплив, кіберпровокації, фінансова підтримка і технології силового характеру – це основні загрози з боку Росії на президентських виборах в Україні. Про це заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель під час міжнародного круглого столу «Шотландсько-український круглий стіл з питань виборів і протидії російській дезінформації», що відбувся 28 січня у Києві.
«Інформаційне втручання найбільше проявляється в питаннях поширення російського аналогового телебачення в прикордонних районах Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Окрім того, значний відсоток громадян України має доступ до російського телепродукту через супутникове мовлення. Зараз російська пропагандистська машина намагається максимально використовувати таку залежність та значно нарощує відсоток тематики, пов’язаної з українськими виборами», – повідомляє сайт КВУ.
Також в цій громадській організації звертають увагу на те, що цілком реальною технологією інформаційних провокацій з боку агресора може бути створення фейкових сторінок обласних та районних організацій політичних партій та кандидатів для поширення недостовірної інформації в переддень виборів. Така технологія вже використовувалася на виборах в об’єднаних територіальних громадах, і наші виборці, а також й ЗМІ «велися» на фейкові повідомлення.
«Під час загальнонаціональних кампаній традиційно понад 50% коштів, які витрачають політики, є тіньовими фінансовими ресурсами. Через це зростає ризик ймовірної фінансової підтримки українських кандидатів з боку громадян та компаній, пов’язаних з РФ. На сьогодні низка журналістських розслідувань вказують на ймовірність підтримки окремих українських ЗМІ, що виконують функції «партійних телеканалів», з боку російських компаній», – це ще одна проблема, на яку звертають увагу в КВУ.
І також в організації звертають увагу українських силовиків на потребу посиленого захисту виборчих дільниць, систем передачі даних та необхідності охорони суб’єктів виборчого процесу. Щодо цього зазначимо, що із березня Нацполіція переходить на посилений режим роботи. А за тиждень до дня голосування у першому турі президентських виборів (31 березня) правоохоронці візьмуть під цілодобову охорону всі виборчі дільниці, заявив голова Нацполіції Сергій Князєв під час підсумкової річної колегії МВС. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9960 / 4.36MB / SQL:{query_count}