Нові “Руслани”

В Україні цього року планують відновити виробництво унікальних літаків АН-124-100

Державне підприємство “Антонов” уже до кінця 2019-го планує відновити виробництво літаків Ан-124-100 “Руслан”. Про це заявив перший заступник генерального директора концерну “Укроборонпром” Сергій Омельченко в ефірі телеканалу “Прямий”. Він пояснив, що при цьому не використовуватимуть жодних російських комплектуючих.
“Ми активно співпрацюємо в цьому напрямку з декількома міжнародними компаніями, які випускають авіатехніку. Уже зараз ми на завершальній стадії повної переробки всієї електронної складової цього транспортного літака. Сподіваюся, вона буде остаточно прийнята інженерною та конструкторською групою ДП “Антонов”, щоб уже цього року розпочати виробництво першого літака”, – пояснив Сергій Омельченко.
Зазначимо, що Ан-124 “Руслан” є найбільшим серійним вантажним літаком у світі. Перший “Руслан” здійснив політ у 1982-ому в Києві. Випускали ці літаки у Києві та в російському Ульяновську. Але виробництво припинилося у 2004-ому. Загалом було випущено 55 “Русланів”, більшість із них експлуатують у Росії.
Росіяни не раз зверталися до української сторони щодо відновлення спільного виробництва “Русланів”, а торік навіть заявили, що зможуть випускати ці літаки самостійно. На що в ДП “Антонов” відповіли, що без їхньої участі як розробників цього не можна робити. “Тільки розробник літака – ДП “Антонов” – володіє всіма технічними знаннями і необхідною інформацією про конструкцію, властивості, ресурси, терміни служби і льотної придатності літаків Ан-124-100, включаючи дані випробувань і аналізів, необхідних для збереження цілісності конструкції. Таким чином, виготовлення літаків родини Ан-124-100 під маркою “Антонов” без участі ДП “Антонов” неможливе”, – мовилося в прес-релізі нашого державного підприємства.
Теперішні плани України, а головне можливості випуску літаків “Руслан” без участі РФ стануть відвертим ляпасом агресору. Тепер найважливіше, щоб наші плани втілилися.
Насамкінець зазначимо, що, як повідомляє “Український тиждень”, Україна і НАТО продовжать співпрацю за програмою Strategic Airlift Interim Solution (SALIS) щодо виконання стратегічних вантажних авіаперевезень. Зокрема, відповідно до контрактних зобов’язань, із 1 січня 2019 року ДП “Антонов” надає два літаки Ан-124-100 “Руслан” на постійній основі для виконання авіаперевезень у інтересах учасників програми SALIS.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4059 / 4.08MB / SQL:{query_count}