МВФ від Києва не відвернеться

Затвердження нової кредитної програми для України очікується після 10 грудня

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) ще раз підтвердили, що готові до продовження співпраці з Україною. І цьому не мало б стати на заваді введення воєнного стану в 10 областях нашої держави до 26 грудня.
Нагадаємо, що наша влада очікує затвердження Радою директорів Фонду нової програми підтримки stand-by для України. “У мене була конструктивна розмова з Президентом Порошенком, під час якої ми обговорили стан угоди stand-by. Президент поінформував мене про основні показники бюджету на 2019 рік, який нещодавно був схвалений парламентом і який наразі розглядають співробітники МВФ. Його попередня оцінка є задовільною, тож ми очікуємо, що цей процес незабаром завершиться. Ми також обговорили можливу технічну допомогу з боку МВФ, спрямовану на покращення податкового адміністрування та більш сприятливу податкову систему, забезпечуючи при цьому сталість боргового навантаження… Всі попередні дії, як очікується, будуть завершені українськими органами влади до 10 грудня 2018 року, і найближчим часом буде скликане засідання Виконавчої ради для обговорення угоди stand-by”, – мовиться в заяві дирек­тора-розпорядника МВФ Крістін Лагард після телефонних перемовин із Президентом Петром Порошенком 28 листопада.
Нагадаємо, що інформація про домовленості між Україною та МВФ щодо нової кредитної програми з’явилася 19 жовтня – майже одразу після того, як наш уряд ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% (у МВФ вимагали від української влади розрахувати ціну газу відповідно до цін газу на європейському ринку однаково для всіх категорій споживачів в Україні). Нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by для нашої держави на загальну суму 3,9 млрд USD має замінити нинішня програма розширеного кредитування від МВФ, що розпочалась навесні 2015-го і мала завершитись навесні 2019-го, але фактично була заморожена з квітня 2017-го. Із можливих 17,5 млрд USD кредиту Україна отримала чотирма траншами загалом 8,7 млрд.
Єврокомісія цього тижня ухвалила рішення про виділення Україні першого траншу на суму 500 млн EUR в рамках Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС. “Європейський Союз демонструє постійну політичну та фінансову підтримку України. Сьогоднішнє рішення Європейської комісії про виплату коштів прийняте у вирішальний момент, коли Україна та її народ стикаються з новою агресією з боку Росії та потребують солідарності з міжнародними партнерами. Така агресивна поведінка не є прийнятна в сучасній Європі”, – мовиться в заяві віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса.
Своєю чергою речник Єврокомісії Александер Вінтерштейн під час брифінгу у Брюсселі 30 листопада зазначив, що загальна макрофінансова допомога, яка була надана Євросоюзом Україні з 2014 року, сягнула 3,3 млрд EUR, що є найбільшою сумою допомоги, яка була надана країні, що не є членом ЄС. Четверту програму макрофінансової допомоги для України на загальну суму 1 млрд EUR Рада ЄС схвалила у червні цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9688 / 4.36MB / SQL:{query_count}