Школи та садочки проектуватимуть з урахуванням умов для інклюзії

Це передбачено новими державними будівельними нормами

В Україні вступили в дію державні будівельні норми, що передбачають обов’язкове проектування безбар’єрного простору в школах та дитячих садках, про що повідомив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе.
З його слів, йдеться не тільки про облаштування пандусів на вході, а про обов’язкове створення повноцінних умов для інклюзивного навчання.
“Зараз за статистикою близько 75% закладів середньої освіти в Україні мають безбар’єрний доступ до першого поверху. Але це все. Доступних спеціальних туалетів та іншого інклюзивного простору майже нема. Тобто навчальні заклади не пристосовані для дітей з інвалідністю, щоб вони також мали можливості відвідувати звичайні школи”, – зазначає Лев Парцхаладзе.
Відтепер, згідно з прийнятими змінами у ДБН, при реконструкції та будівництві навчальних закладів обов’язково мають проектуватись доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та зали, інформує Твоє місто. Також мають створюватись окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку – ресурсні кімнати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0226 / 4.07MB / SQL:{query_count}