Зміните оператора, а номер телефону залишиться

Україна однією з останніх у Європі має підключитись до послуги збереження номера після зміни мобільного оператора

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, визначила дати впровадження послуги перенесення телефонних номерів після зміни оператора, повідомляє Економічна правда. 
Тому із 1 лютого мають створити локальну базу даних операторів із номерами телефонів клієнтів та підключити їх до централізованої системи. Саме впровадження послуги з перенесення абонентських номерів запланували на 1 травня 2019 року. Як зазначено на сайті Нацкомісії, процес і терміни впровадження погодили з усіма учасниками процесу, включно з операторами.
Раніше дату впровадження послуги збереження номера телефону після зміни мобільного оператора неодноразово переносили. Перший тендер на поставку обладнання та таких послуг провели у 2015 році, але тоді тендер так і не відбувся. Повторні торги оголосили у 2016 році, але і вони не запустили процес впровадження послуги. За останньою інформацією, послуга має запрацювати з 1 лютого наступного року.

Послуга має назву MNP (англ. Mobile number portability). Вперше її запустили у 1999 році у Великій Британії, Нідерландах та Гонконзі. На початку 2000-их більшість країн Європи вже користувалася такою послугою, а у деяких країнах пострадянського простору, наприклад, у Вірменії, Молдові чи Азербайджані, MNP працює вже декілька років. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9382 / 4.35MB / SQL:{query_count}