Заручники Путіна

Ще один український політв’язень в Росії оголосив голодування: Олександр Кольченко вимагає звільнення Олега Сенцова

фото: SaveOlegSentsov Campaign
Український режисер Олег Сенцов голодує в російській тюрмі вже фактично три тижні. Нагадаємо, що про таке своє рішення політв’язень путінського режиму заявив 14 травня. Єдина вимога Олега Сенцова – звільнення всіх українських політв’язнів із тюрем на території Росії та окупованого Криму. Також нагадаємо про те, що цього тижня стало відомо про переведення Олега Сенцова на підтримувальну терапію, але чи давав він добро на це – достеменно невідомо. Та й загалом украй мало інформації про реальний стан здоров’я українського режисера. 

“Я та людина, яка йде до кінця”

31 травня російська діячка, колишній кандидат в президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що їй вдалося по відеозв’язку із кабінету своєї матері, члена Ради Федерації Росії Людмили Нарусової, поговорити з ув’язненим Олегом Сенцовим.
“Він виглядає дуже погано, дуже схуд, у нього запалі щоки, він блідий, але дуже впевнений у своєму рішенні… Я вмовляла його припинити голодування, намагалася навести якісь аргументи, чому точно не треба таким чином себе катувати. Я говорила, в тому числі, що обговорюється можливість обміну, що ця тема зараз активно педалюється, що можна просто провести переговори і домогтися якихось результатів. На це він непохитно сказав: “Мене не цікавить обмін, я прийняв рішення, довго його обмірковував. Я та людина, яка йде до кінця”… Я його запитала про те, що почали говорити, що в нього – цинга та проблеми із зубами. Він сказав: “Та ні, цинги ніякої немає. Ну, два зуби випали, нічого страшного. Решта кришиться”. Він ні на що не скаржиться. Я ставила це запитання. “Зараз, – каже, – умови утримання такі ж, як і були. Все як у всіх. Умови складні, але мені це вже не так важливо”, – так про спілкування із Сенцовим розповіла Собчак у ефірі проекту Радіо Свобода за участі Голосу Америки “Настоящее время”.
Також 31 травня з’явилася інформація про те, що голодування розпочав ще один український політв’язень Олександр Кольченко, який на російському судилищі проходив по одній із Олегом Сенцовим сфабрикованій так званій справі “кримських терористів”. Єдине, чого вимагає Кольченко, це звільнення Сенцова.

Шантаж і громадянство

Мати Олександра Кольченка Лариса в ефірі Радіо Свобода розповіла про те, що в її сина у російській колонії діагностували дефіцит ваги і що вона відмовляла його від голодування. “Він так написав Олегу Сенцову, що вони раніше про це говорили, але він не вітав такі радикальні методи з приводу голодування. Проте він поважає думку Олега і написав, що дуже стурбований станом його здоров’я і готовий його підтримати в голодуванні. Може, від відчаю вони до цього прийшли: за чотири роки нічого не зрушило з місця, і Олег вибрав такий радикальний шлях протесту”, – зазначила Лариса Кольченко. Також мати Олександра розповіла, що її сина шантажем намагаються змусити прийняти російське громадянство, щоб Україна не мала можливості вимагати його звільнення: “Примушують прийняти російське громадянство. Спочатку розмова починається з того, “як погано в Україні та як добре в Росії”, потім починається відкритий шантаж, розповідають про те, що “в тебе батьки в Криму залишилися”, що треба якось прийняти громадянство... А потім відкрито хочуть, аби він підписав паспорт”. 
Зазначимо, що представники Кремля вже давно називають і Олександра Кольченка, і Олега Сенцова російськими громадянами, хоча за чотири роки в тюрмах вони не писали заяв для отримання російських паспортів і не відмовлялися від українського громадянства. Та всі ці чотири роки до них не пускають українських дипломатів. У той же час ще наприкінці минулого року українське консульство напряму скерувало запит керівництву колонії в місті Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова, і у відповіді мовилося, що Олег Сенцов є громадянином України. “Цей документ свідчить про брехню з боку Росії. А все елементарно: певно, не поінформували співробітників колонії, як необхідно відповідати на такі запити. Просто скерували напряму запит до колонії, вони відкрили особову справу Олега, а там у всіх документах написано “громадянин України” і український паспорт лежить. Все”, – заявляв адвокат  Олега Сенцова Дмитро Дінзе, повідомляло Радіо Свобода.

Глобальна акція на підтримку українських політв’язнів

Учора, 1 червня, в різних містах світу та України розпочалася глобальна акція #SaveOlegSentsov з вимогою звільнення Олега Сенцова та всіх інших українських політв’язнів, яких незаконно тримає Кремль. Акції проходитимуть і сьогодні та загалом, як повідомляли організатори, охоплять понад 70 міст у майже 30 країнах світу. 
Під час акцій активісти поіменно називають всіх українських політв’язнів і виставляють “червону картку” Кремлю. Голодування Олега Сенцова, а тепер і Олександра Кольченка, тривають перед початком чемпіонату світу з футболу в Росії (мундіаль у РФ стартує 14 червня), і це мало б привернути ще більшу увагу світової спільноти до проблеми українських політв’язнів, яких Путін тримає фактично як заручників. 
Нагадаємо, що сьогодні, 2 червня, акція в рамках глобальної кампанії #SaveOlegSentsov мала пройти й у Москві. Напередодні тамтешня влада заборонила її проведення, але організатор цієї акції – письменниця Аліса Ганієва на своїй сторінці у Facebook заявила, що захід на підтримку українських політв’язнів все одно відбудеться в російській столиці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6758 / 4.11MB / SQL:{query_count}