В Україні можуть з’явитися медичні війська

Таким чином планують створити єдиний орган управління медичним забезпеченням у військовій сфері

У Збройних силах України до 2021 року хочуть створити новий окремий рід військ – медичний. Про це повідомив начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби ЗСУ, полковник медичної служби Ігор Хоменко. Він зазначив, що за принцип реформування взяли медичну службу збройних сил Німеччини – бундесвер. “Ми вивчили більшість систем союзників, але на цьому етапі та на перспективу для нас найбільш короткий шлях – система бундесверу, яка була обрана у співпраці з іноземними радниками”, – зазначив Ігор Хоменко цього тижня на брифінгу.
Він наголосив, що українська система не буде абсолютно такою ж, як німецька, але основні її принципи збережуть. “Єдиний орган управління медичним забезпеченням, єдина вертикаль підпорядкування. Медики відповідатимуть за медичне забезпечення, від них відійдуть невластиві їм функції і вони займатимуться лише своєю роботою!” – наголосив Ігор Хоменко.
З його слів, нова система дозволить вибудувати повну медичну вертикаль відповідальності щодо медичного забезпечення – від початку лікування до завершення реабілітаційного процесу. За інформацією Ігоря Хоменка, якщо у Збройних силах України буде створений окремий рід військ – медичний, туди ввійдуть близько 25 тисяч військовослужбовців.
До слова, минулого тижня Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким змінена назва роду військ – із Високомобільних десантних на Десантно-штурмові війська Збройних сил України. Відповідні зміни внесені до законів “Про Збройні сили України”, “Про оборону України” та “Про правовий режим воєнного стану”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0479 / 4.35MB / SQL:{query_count}