Б’є – сяде!

За домашнє насильство – кримінальна відповідальність

В Україні набули чинності норми закону про кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Вони стосуються зміни переліку обтяжуючих обставин під час скоєння злочину. Президент Петро Порошенко підписав відповідний документ на початку січня і його опублікували у “Голосі України”. Більшість норм стануть чинними через рік після публікації – 11 січня 2019 року.
Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої приналежності чи в присутності дитини, як і протиправні дії щодо людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема, недоумство, чи вади розумового розвитку, має обтяжуючі обставини. Окремий пункт закону свідчить про те, що злочин щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, має обтяжуючі обставини. Відповідні зміни внесено у Кримінально-процесуальний кодекс.
Національна поліція отримала право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Також буде створено Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства, розроблено програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників. Закон чітко прописує, як про домашнє насильство повинні повідомляти медики і вчителі, і передбачає співпрацю служб, що запобігають та протидіють домашньому насильству. Разом із цим вводиться терміновий заборонний чи обмежувальний припис.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1937 / 4.34MB / SQL:{query_count}