Медична реформа: що варто знати

Як розподіл функцій між екстреною та невідкладною допомогою зробить лікування швидшим

Після впровадження реформи медицини до пацієнтів, які мають температуру, приїжджатимуть лікарі не екстреної, а невідкладної допомоги. “Світовий досвід свідчить – кожна хвилина затримки екстреної медичної допомоги зменшує шанси вижити на 5%. Коли медики “екстренки” виїздять на прохання пацієнтів, яким би допомогла консультація сімейного лікаря, то ризикують запізнитися допомогти людині, для котрої кожна хвилина –питання життя або смерті”, – зазначають у Міністерстві охорони здоров’я.
Щоб гарантувати можливість надати допомогу всім, потрібно розвивати систему невідкладної допомоги на первинній ланці. Тоді працівники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на такі, що потребують приїзду бригади екстреної допомоги разом із госпіталізацією пацієнта, і такі, де достатньо приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр) або ж його консультації телефоном. Як додають у МОЗ, діти з високою температурою, люди з високим тиском та станами, що не загрожують життю саме зараз не залишаться без допомоги. До них приїде або проконсультує лікар, проте не екстреної, а невідкладної допомоги.
“Хочу, щоби це почули всі, в кого реформа екстреної медицини викликає занепокоєння. Ніхто не забере в людей допомоги, не запропонувавши альтернативу. Ефективний розподіл функцій між екстреною та невідкладною допомогою, навпаки, зробить лікування доступнішим та швидшим. Це збереже більше життів”, – акцентує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7770 / 4.35MB / SQL:{query_count}