Facebook знехтував попередження України

У Москві на відкритті щорічного форуму Russian Internet Week якісь “офіційні особи” замість традиційної червоної стрічки перерізали інтернет-кабель

“Чесно кажучи, я спочатку подумав, що це досить дотепний жарт. Але виявилося – ні, сувора реальність. До речі, контекст цієї новини такий: сьогодні ж у Росії почалися блокування VPN-сервісів та інших анонімайзерів для безпечного входу в мережу. З цієї точки зору перерізання інтернет-кабелю виглядає навіть логічним”, – написав на порталі Новое время російський журналіст Іван Яковина.
Водночас у Сполучених Штатах тривають слухання в Конгресі щодо проблеми фейкових інтернет-новин. Google, Facebook і Twitter солідарно заявили про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році. Компанії стверджують, що в мережі публікувалися мільйони проросійських постів з фальшивих акаунтів. Зокрема, Facebook повідомив, що пости, пов’язані з інтересами Росії, в соцмережі бачили 126 мільйонів американців, або близько 40 відсотків населення країни. Google стверджує, що проросійський контент активно просувався через відеохостинг YouTube. Компанія нарахувала 17 каналів, які опублікували 1108 проросійських роликів загальною тривалістю 43 години.
Facebook і Google стверджують, що до виробництва контенту було причетне російське Агентство інтернет-досліджень. За підрахунками Twitter, з цією компанією пов’язані 2,7 тисячі профілів платформи мікроблогів. Із 1 вересня 2016 року по 15 листопада 2016-го, за даними сервісу, ці акаунти опублікували 1,4 мільйона повідомлень, пов’язаних з Росією.
“Усе ж таки не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна ще два роки тому. Сталося так, що Україна попереджала Facebook про це ще в 2015 році, про ботферми та тролів, про блокування українських постів та коментарів тощо”, – пише на порталі Новое время Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України.
“Моя зустріч із представниками Facebook відбулася ввечері 16 червня 2015 року. На цій зустрічі були порушені три питання: блокування українських користувачів за пости та коментарі, де ми говоримо правду про Росію, її агресію та брехню (представники Facebook запевнили, що наші “гіпотези” безпідставні, але обіцяли перевірити – з часом ситуація покращилася); швидке поширення фейкових новин та повідомлень – у той час тільки лінивий не знав про Ольгіно під Санкт-Петербургом із “фабрикою” тролів, коментаторів та ботів (представники Facebook відповіли мені, що вони – “відкрита платформа” і що у ФБ кожен може постити що завгодно і як завгодно, що Facebook цензурою не займається, окрім власної політики); відкриття українського офісу Facebook (відповідь компанії: Україна – замалий рекламний ринок)”, – повідомив Дмитро Шимків.
“На аргументи, що в Україні відбуваються соціальні трансформації, де соціальні мережі відіграють значну роль, і саме тут можна побачити, як будуть розгортатися події із залученням сучасних технологій, відповідь: для відкриття офісу головне бізнес і дохід (десь я таку аргументацію вже чув у своїй кар’єрі). Тепер Facebook та Twitter відповідають у Конгресі. І виходячи з матеріалів слухань, шкварять їх конгресмени серйозно. Не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому!” – наголошує Дмит­ро Шимків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6373 / 4.09MB / SQL:{query_count}