У перший клас… за лотереєю

Згідно з новим Законом України “Про освіту”, конкурсний відбір до перших класів не проводитимуть для дітей, які належать до території обслуговування школи

Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич у інтерв’ю Українській правді. Життя.
З її слів, батьки хочуть, щоб їхні діти вчитися у так званих хороших школах. А хорошими вважаються ті навчальні заклади, де поглиблено вивчають іноземні мови. Тому в нових навчальних планах Міністерство освіти буде збільшувати кількість годин іноземних мов у всіх школах.
“Кожна дитина, як потенційний громадянин країни, яка буде в Європейському Союзі, мусить вільно володіти однією, а краще двома мовами Євросоюзу!” – наголосила Лілія Гриневич. На цей крок у відомстві підуть і для того, аби налагодити процедуру конкурсного відбору до перших класів.
“Це дуже важке питання, і ми ще докладно випишемо цю процедуру в законі “Про загальну середню освіту”. Сподіваємося внести цей закон до парламенту навесні 2018 року. На мою думку, проведення конкурсу між дітьми шестирічного віку абсолютно неефективне, тому що воно не перевіряє цю дитину, а перевіряє її доступ до тих питань, які заготували для цього конкурсу, і знання правильних відповідей на них”, – пояснила Лілія Гриневич.
Якщо охочих навчатися в певному класі буде більше, аніж місць, діти з території обслуговування школи матимуть першочергове право на зарахування до неї.
“Далі ми змушені взяти на себе це невдячне завдання і виписати принаймні правила проведення такої співбесіди з дітьми, на основі якої можна приймати рішення, зараховується ця дитина чи ні. В різних країнах є дуже різні підходи до цього питання. Один із найбільш поширених підходів у такому випадку –лотерея”, – пояснила міністр.
З її слів, для того, аби виключити корупційні ризики та тенденційний підхід при оцінюванні дитини, коли вона не може написати в рівних умовах тест, тоді, якщо є, наприклад, п’ять вільних місць, на які претендує 20 дітей, розігрується лотерея. А оскільки можуть траплятися випадки, коли дітей з території обслуговування школи більше, ніж вона може прийняти, МОН планує стимулювати органи місцевого самоврядування будувати соціальну інфраструктуру.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9362 / 4.34MB / SQL:{query_count}