П’яниці за кермом

За півроку поліцейські склали понад 40 тисяч протоколів за керування транспортними засобами у нетверезому стані

Усім відомо, що людина, яка сідає п’яною за кермо автомобіля, стає потенційним убивцею. Але наших любителів поїздити “під градусом”, схоже, не лякає жодна відповідальність. Лише за шість місяців цього року в Україні складено більше 40 тисяч протоколів за керування  транспортними засобами у нетверезому стані, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Поліцейським треба більше повноважень

Як інформує Слово і Діло, Олексій Білошицький нагадав, що для того, аби хоч якось виправити ситуацію із п’яницями на дорогах, Нацполіція підтримує законодавчі зміни, що надали б ще більше повноважень нашим правоохоронцям. Зокрема, йдеться про внесення змін до статті 35 Закону про Нацполіцію, які б дозволили зупиняти водіїв для перевірки на рівень алкоголю у спеціально відведених місцях. Подібна практика застосовується в країнах ЄС.
“Штрафи були збільшені в рази, і альтернативність санкцій, тобто позбавлення права керування або штраф, була знівельована. Зараз і штраф, і позбавлення права керування. Але статистика за першу половину 2017 року свідчить про те, що до кінця року кількість відповідних правопорушень буде більшою, ніж минулого року… Ініціатива, з якою виступають Патрульна поліція та Національна поліція, – це перш за все надання патрульним поліцейським необхідного інструментарію для того, щоб посилити контроль безпосередньо за водіями, які керують у стані сп’яніння. Йдеться про розширення підстав зупинки транспортних засобів, а саме –запровадження перевірки на стан сп’яніння. Це можуть бути певні конкретні місця, де здійснюватиметься вибірковий контроль водіїв на сп’яніння. Або це може бути просто перевірка в конкретний час у конкретному місці всіх водіїв. За спрощеною процедурою, але всі знатимуть, що перевірки не уникнути”, – зазначає Олексій Білошицький.
Нагадаємо, що ще у липні минулого року парламент утричі збільшив штрафи за водіння напідпитку. І відтоді, якщо водія уперше зупиняють у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, то штраф для нього складає 10 200 гривень. До того ж його потрібно позбавляти водійських прав на рік. Якщо цей водій у стані сп’яніння попадеться вдруге впродовж двох років, то він буде змушений заплатити штраф у розмірі 20 400 гривень і позбудеться прав на три роки. Третій раз впродовж п’яти років означатиме штраф 40 800 гривень і позбавлення прав на 10 років.
Але перший заступник начальника Департаменту Патрульної поліції зараз звертає увагу на негативну тенденцію в наших судах. За словами Білошицького, суди закривають справи на нетверезих водіїв у зв’язку з начебто малозначущістю, а також передають їх на розгляд трудовим колективам.

“Чорна” статистика ДТП

Якщо поглянути на офіційну статистику ДТП, то через п’яне водіння в Україні за шість місяців 2017-го відбулось 528 аварій, 42 людини загинуло і ще 724 були травмовані.
Загалом же з різних причин за півроку в Україні трапилось 76 622 ДТП, на дорогах загинуло 1377 людей, 15 273 отримали різні травми. Найбільше аварій відбувається в Києві та Київській області, а також на Одещині, Харківщині, Дніпропетровщині та Львівщині.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7390 / 4.37MB / SQL:{query_count}