Бурштинова злочинність

Через незаконний видобуток “сонячного каменя” казна України втрачає мільярди доларів, однак влада досі не спромоглася покласти цьому край

фото: rivne1.tv
Генпрокуратура України заявляє про те, що керівництво головного управління Нацполіції у Житомирській обла­сті разом із працівниками місцевої прокуратури “створили злочинну схему збагачення, шляхом отримання незаконної грошової винагороди від осіб, які займаються незаконним видобутком бурштину на території Житомирщини”, інформують Українські новини.
Крім цього, ГПУ підозрює співробітників колишніх добровольчих батальйонів “Київ-2” і “Дніпро-1” в супроводженні регіоном незаконно виготовлених підакцизних товарів, зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Генпрокуратура встановила: ці особи є переселенцями з тимчасово окупованих територій. Вони створили стійкі ієрархічні злочинні угруповання, які займаються незаконним видобутком, реалізацією й обробкою бурштину. За інформацією слідства, кошти, отримані від такої протиправної діяльності, підозрювані переправляють через лінію розмежування в зоні АТО і використовують для фінансування незаконних збройних формувань.
Іноземні компанії щоразу проявляють зацікавленість у законній співпраці з Україною у сфері добування та продажу бурштину. Але незаконний видобуток “сонячного каменю” триває в нашій країні вже не перший рік і є золотою жилою для хабарів. Питання боротьби з “бурштиновою мафією” неодноразово порушувалося українською владою, однак конкретних дій досі немає. Нелегальні копачі не лише завдають шкоди довкіллю, а й вивозять добутий бурштин контрабандою за кордон. Таким чином повз держказну України проходять мільярди доларів.
“Незаконний видобуток бурштину – справді велика проблема. Парламент неодноразово намагався ухвалити нове законодавство для легалізації цього процесу. На превеликий жаль, поки що таке рішення не має більшості голосів. Це дозволяє ділкам займатися тим, чим вони сьогодні займаються. Час від часу ми спостерігаємо рейди правоохоронних структур, але вони не є ефективними”, – зазначив нещодавно глава уряду Володимир Гройсман.
Перший крок до легалізації бурштинового ринку зробила в лютому Волинська облрада, створивши комунальне підприємство “Волиньприродресурс”, яке отримало спеціальні дозволи на видобуток корисних копалин, у тому числі бурштину. Легалізувавши бурштиновий бізнес, Україна не лише виведе з тіні значні кошти, а й ліквідує можливості для корупційних схем.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7342 / 4.36MB / SQL:{query_count}