Євробачення-2017: у пошуках міста-переможця

В уряді знову відклали оголошення міста, в якому проведуть пісенний конкурс. Представники Одеси, Дніпра і Києва починають нервувати

Ані в День Незалежності, ані день потому ми не дочекались оголошення переможця відбору міста-господаря Євробачення -2017. Урядовий брифінг з цього питання без пояснення причин скасували. Тож чому із цим рішенням так затягують і в чому проблема постійного перенесення оголошення переможця з-поміж трьох претендентів – Києва, Одеси і Дніпра?
“Ситуація не критична, місто буде визначено. Я думаю, що до вересня це станеться. Не страшно, якщо перенести рішення на кілька днів, але ухвалити вірне з усіх точок зору. Зрештою, це коштовна справа – це витрати з державного і місцевих бюджетів, це логістика, яка має бути забезпечена на рівні. Тому, щоб не помилитися, краще взяти 5-7 днів паузи і вже потім оголосити місто-переможець – пояснив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко в ефірі “5 каналу”. – І Дніпро, і Київ, і Одеса однаково достойні прийняти Євробачення-2017. Це міста-мільйонники з доброю інфраструктурою, приблизно однаковою. Вся інтрига у фінансовій і структурній спроможності. Не хочу забігати наперед, але скажу, що це буде велике українське місто, яке найбільш готове”.
Тим часом голова Національної телекомпанії України, яка займається організацією Євробачення-2017 Зураб Аласанія на своїй сторінці в Facebook заявив: „Місто (і місце) проведення Євробачення-2017 не обрано й сьогодні. Два з трьох міст мають значні переваги: Київ та Одеса. Ніс в ніс йдуть. Але й в кожного з них є різні, проте серйозні недоліки”. В дискусії, яка розгорнулась під цим постом він зауважив: „В будь-якому випадку задоволеним буде лише одне з міст. Давайте будемо стримані, якщо неможливо бути джентельменським як Львів, який заявив про готовність підтримати в будь-якому випадку, оскільки це стосується Євробачення в Україні, а не образи “тому що не у Львові”.
Та схоже ні Дніпро, ні Одеса, ні Київ не готові витримувати пауз і чекати... Зокрема міський голова Дніпра Борис Філатов відреагував на чергове перенесення дати оголошення міста-господаря конкурсу: “Четверте перенесення оголошення міста, що прийматиме “Євробачення 2017”. Вся країна втратила майже два дорогоцінних місяці! Сором і ганьба “.
А голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі на спільній з мером Одеси Геннадієм Трухановим прес-конференції заявив, що після виходу Одеси до фіналу конкурсу на право приймати Євробачення-2017 проти міста почалася пропаганда.
“Ця пропаганда проти Одеси дуже некрасива, наприклад, щодо транспортної інфраструктури. Сьогодні ні в кого немає сумнівів, що Одеса – це головний культурний і туристичний центр країни. І країна повинна бути зацікавлена в просуванні такого бренду, – підкреслив Міхеїл Саакашвілі. – Всі наші аргументи, що Одеса готова до Євробачення я відсилаю в організаційний комітет. І сподіваюся, що та брехня, яка поширюється, припиниться”.
Не відстає і мер Києва Віталій Кличко, який з приводу навмисного затягування вибору міста-переможця навіть написав цілу колонку для УП. „Не знаю, де, хто і під чим визначає сьогодні, в якому ж саме з трьох міст України відбудеться Євробачення-2017, але інтрига, прямо скажемо, непристойно затягнулася. І це викликає все більше питань, – пише Віталій Кличко. – В мене таке враження, що сьогодні робиться все, аби Київ не став містом-господарем, яке прийматиме пісенний конкурс. Саме тому затягують з оголошенням, де саме в Україні відбудеться Євробачення-2017. Хоча, об’єктивно, саме Київ найбільше відповідає тим вимогам, які сформулювала Європейська мовна спілка (EBU). Чому б в такій ситуації Оргкомітету з підготовки та проведення Євробачення-2017 не припинити нагнітати пристрасті, а взяти і нарешті усунути політичний присмак культурної події?”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1002 / 4.38MB / SQL:{query_count}