Осінній призов: кого заберуть до армії

На службу призивають громадян віком від 20 до 27 років. Одні служитимуть 18 місяців, інші – 12

В Україні осінній призов-2016 триватиме з 1 жовтня по 30 листопада. За законодавством на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Вже зараз ЗСУ активно проводять приписну кампанію у військкоматах: молодим людям надсилають повістки з проханням з’явитися до військкомату для “уточнення даних”.
Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. Цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. 
Для кого передбачена відстрочка від служби: для тих, хто утримує непрацездатну матір чи батька або іншого родича, має дитину віком до трьох років, самостійно виховує дитину (без матері), має двох і більше дітей, має вагітну дружину або жінку-інваліда, є сиротою, має тимчасові проблеми зі здоров’ям, якщо брат служить у цей же час в армії, молодше 21 року і при цьому отримує освіту на денній формі навчання, вчителям (на весь період роботи за спеціальністю), медикам (на весь період роботи за спеціальністю), священикам (на весь період роботи за спеціальністю), поліцейським (на весь період роботи за спеціальністю), підозрюваних у кримінальних злочинах.
Хто може отримати звільнення від призову в армію: непридатні за станом здоров’я, молоді люди старше 27 років, які отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ, інформує tvoemisto.tv.
Що загрожує за ухилення від призову: за ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загро­жує обмеження волі терміном до трьох років. Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. І ще. Як зазначено в законі про військову службу, призовникам передбачена разова матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних зарплат (2900 гривень). Крім того, матеріальна компенсація передбачена, якщо під час служби солдат загине (гроші отримають батьки), або отримає інвалідність.
Відповідно до закону, роботодавці зобов’язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03. 1992 р. 
№ 2232-XII). Відділ кадрів за законом може приймати на роботу співробітників з військовими квитками або тимчасовими посвідченнями. Якщо ж на роботу взяли молоду людину без приписного або військового квитка, доведеться заплатити штраф від 17 до 51 гривні.
До слова, в Україні оголосять сьому хвилю мобілізації у разі різкої ескалації бойових дій на сході. Нагадаємо, що глава держави не виключає оголошення мобілізації та запровадження воєнного стану, про що він заявив у Бродах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8298 / 4.37MB / SQL:{query_count}